Black Point – liderem przedsiębiorczych


2011-04-21
Black Point S.A. pokaże innym, że ,,szczupłe” zarządzanie to najlepszy sposób, aby osiągnąć sukces w biznesie. Teraz, po dwóch latach udziału w europejskim programie FutureSME, firma zyskała pozycję eksperta i uczy innych, jak zarządzać, by zarabiać.

Wzrost rentowności, rekordowe obroty, ekspansja na zagraniczne rynki i udany debiut na New Connect - to osiągnięcia z ostatnich lat firmy Black Point, czołowego polskiego producenta alternatywnych materiałów do drukowania. Teraz dzięki programowi FutureSME Black Point, jako jedyna polska firma, uczy inne europejskie przedsiębiorstwa, jak podnosić rentowność, eliminować przestoje i marnotrawstwo.

Black Point w programie FutureSME - jednym z największych, międzynarodowych projektów badawczych, którego celem jest wzrost konkurencyjności małych i średnich europejskich przedsiębiorstw - uczestniczy począwszy od 2010 roku. W ocenie dr Remigiusza Horbala, jednego z koordynatorów programu z ramienia Lean Enterprise Institute Polska - Black Point  pozostaje jedną z najlepiej zorganizowanych i zarządzanych firm w tym projekcie. Teraz jego doświadczenia z wdrażania innowacyjnych rozwiązań posłużą jako materiał szkoleniowy dla innych firm. Wkrótce będą dostępne w formie case-study na przygotowanej specjalnie platformie e-learningowej.

Black Point znalazł się w programie nieprzypadkowo. Firma ponad 7 lat temu rozpoczęła proces ,,odchudzenia" przedsiębiorstwa zgodnie z filozofią Lean (czyli zespołem metod pozwalających na eliminację marnotrawstwa w zakresie produkcji, zarzadzania czasem, zasobami ludzkimi, procesami i materiałami). - Praca nad efektywnością firmy nie kończy się nigdy - mówi Anna Skałecka, wiceprezes Black Pointa. - Zaczęliśmy od drobnej zmiany, wprowadzenia kart produktów w magazynach i zmiany systemu zaopatrzenia. Przez kolejne lata stopniowo wprowadzaliśmy i nadal wprowadzamy dalsze innowacje w najróżniejszych obszarach - dodaje.

Black Point usprawnił w ten sposób linie produkcyjne dla atramentów i tonerów, poprawił system spedycji i zarządzania zasobami magazynowymi. Efekty? Zmniejszenie kosztów produkcji o 30% i wzrost produktywności o 70%.

Wkrótce, dzięki programowi FutureSME, z unikatowego doświadczenia Black Pointa czy to w zakresie szkolenia pracowników, czy modernizacji linii produkcyjnej będą mogli skorzystać też inni europejscy przedsiębiorcy.

Aktualnie firma rozpoczyna wdrożenie projektu Lean-Office, który ma doprowadzić do zwiększenia efektywności i jakości wykonywanych zadań w obszarach pracy biurowej, takich jak administracja, księgowość i finanse. W kolejnym etapie producent zamierza wdrożyć ideę szczupłego działania w procesie obsługi zamówień klientów.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Profitcomms

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl