Celebracja 25-lecia pracowni Jacka Tryca
Wieczór pełen kulinarnych doznań i refleksji w gronie architektów, profesjonalistów z branży i przyjaciół - tak właśnie wyglądało spotkanie z okazji 25-lecia pracowni architekta Jacka Tryca.
Rozmowy, wspomnienia i podsumowanie projektów stanowiły serce tego wyjątkowego wydarzenia.
W ciepły, wrześniowy wieczór br. odbyło się wyjątkowe spotkanie z okazji 25-lecia działalności pracowni Jacek Tryc Wnętrza, założonej przez Jacka Tryca, zaaranżowane w Forcie twierdzy Warszawy, wzniesionym w latach osiemdziesiątych XIX wieku. W przestrzeni Studio Ablux, zarządzanej przez Elżbietę Piskozub, spotkali się przyjaciele i znajomi architekta oraz przedstawiciele marek i mediów. To święto nie tylko dostarczyło niezapomnianych wrażeń, ale także przybliżyło historię i osiągnięcia architekta.
Dokładnie ćwierć wieku temu Jacek Tryc zaczął wykonywać pracę projektanta i założył własną pracownię. Jak wspomina, początki kariery są nieodłącznie związane z konkursem "Projekt Łazienki". 25 lat temu odbyła się bowiem pierwsza edycja konkursu, który w tym roku zmienił nazwę na Konkurs Geberit. Architekt był wówczas na trzecim roku studiów, a w konkursie wziął udział w ramach projektu semestralnego. Uzyskane wyróżnienie było dla projektanta początkiem kariery w branży. Projekt został zauważony i doceniony oraz stał się pretekstem do rozmów w sprawie współpracy projektowej. To był właśnie przyczynek i zarazem konieczność założenia pracowni. W 2023 roku, marka Geberit zaprosiła Jacka Tryca do grona Ambasadorów Geberit i gremium Jury 25. konkursu Geberit "Projekt Łazienki 2023" - zaproszenie zbiegło się z obchodzonym 25-leciem pracowni i stało się miłym podkreśleniem wspólnych wartości i wieloletniej współpracy zarówno dla architekta, jak i firmy Geberit.
Wydarzenie z okazji 25-lecia pracowni odbyło się przy wsparciu cenionych partnerów, wspierających przez ostatnie lata architekta: Geberit, ZAJC Kuchnie, Kontakt-Simon i Sub-Zero Wolf Polska. Podczas jubileuszu odbyły się również dwie wystawy architekta-artysty: pierwsza związana z jego podróżą na Svalbard, ukazująca kolekcję zdjęć "Koniec Świata", a druga zbiór prezentująca przepięknych lokomotyw wykonanych z papieru.
Niezapomniane chwile goście spędzali na tarasie, gdzie szefowa kuchni wspólnie z Jackiem Trycem przygotowywali na żywo potrawy kuchni śródziemnomorskiej. Symfonia smaków i zapachów wraz z dźwiękami wiolonczeli stworzyły niepowtarzalną atmosferę wieczoru, który na długo zostanie w pamięci uczestników.
Wzruszającym momentem było wystąpienie Romany Tryc, żony architekta, która zaprezentowała historię i osiągnięcia swojego męża. Jej słowa były pełne ciepła i dumy, a prezentacja ukazała nam drogę, którą przebyła pracownia przez ostatnie ćwierćwiecze. Sam architekt podziękował współpracownikom, partnerom, rodzinie i znajomym za lata wsparcia i współpracy.
Mimo upływu czasu, projekty Jacka Tryca wciąż są ponadczasowe, pracownia nie zwalnia tempa, a architekt ma dużo planów na dalszy rozwój i projekty pełne innowacji. Jubileusz pracowni Jacka Tryca był nie tylko pretekstem do świętowania, ale także do refleksji nad znaczeniem architektury i ponadczasowego designu w naszym życiu.
Nadesłał:
OKK!
|