Centrum Badawcze Lena Lighting pozytywnie zakończyło drugi etap akredytacji CTF!


Centrum Badawcze Lena Lighting pozytywnie zakończyło drugi etap akredytacji  CTF!
2024-02-02
Laboratorium Lena Ligting jest w trakcie pozyskiwania pełnej akredytacji w systemie CTF, prowadzonej pod nadzorem Instytutu Mikroelektroniki i Fotoniki PREDOM. Centrum badawcze wielkopolskiego producenta zakończyło właśnie kolejny etap procesu, uzyskując certyfikat CTF Stage 2.

Uzyskanie Akredytacji CTF (Customers' Testing Facility) to dla firmy ogromny krok w stronę samodzielności w zakresie badania i testowania produktów. Prowadzenie wewnętrznych weryfikacji nie tylko gwarantuje większą pewność co do nowych produktów wprowadzanych na rynek, ale też zmniejsza ślad węglowy, który powstaje podczas ich transportowania do zewnętrznych jednostek badawczych. Przede wszystkim jednak pozwala przeprowadzać proces certyfikacji ENEC w oparciu o badania wykonywane we własnym laboratorium.

Już po zakończeniu pierwszego etapu Lena Lighting trafiła na międzynarodową listę nadzorowanych laboratoriów. Drugi i równocześnie przedostatni etap, który również zakończył się dla firmy pozytywnym wynikiem, a jego rezultatem jest certyfikat CTF Stage 2, pozwala na samodzielne przeprowadzanie badań pod nadzorem instytutu PREDOM.

- Uzyskanie kolejnego certyfikatu CTF to dla nas sygnał, że Centrum Badawcze Lena Lighting wyróżnia się innowacyjnością i zgodnością z normami jakości i bezpieczeństwa. Rozpoczniemy samodzielne badania pod czujnym okiem specjalistów z Instytutu Mikroelektroniki i Fotoniki PREDOM. Kolejne miesiące będą więc czasem inspirującej kooperacji wewnętrznej, której nie możemy się doczekać. – mówi Marcin Buryan, Dyrektor Produkcji.

Aby uzyskać akredytację CTF, należy spełnić szereg restrykcyjnych wymogów. Audytom podlegają zarówno procesy, jak i wszelkie elementy wyposażenia, które są wzorcowane co dwanaście miesięcy.

Rozwój Centrum Badawczego Lena Lighting jest jednym ze strategicznych celów spółki. Firma od lat konsekwentnie inwestuje w najnowocześniejsze wyposażenie własnych laboratoriów. 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Lena Lighting
http://lenalighting.pl/?gclid=EAIaIQobChMI1JO32_z59gIV3QCiAx1EawGfEAAYASAAEgL8ufD_BwE

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl