Chmura Sony Ci Media Cloud® wprowadza nową ofertę dla małych i średnich firm


Chmura Sony Ci Media Cloud® wprowadza nową ofertę dla małych  i średnich firm
2024-01-25
Nowa oferta "Business Plan" jest dostosowana do małych i średnich organizacji, a aktualizacje obejmują dedykowaną aplikację komputerową i obsługę Dolby Atmos®.

Ci Media Cloud, oparte na chmurze rozwiązanie Sony do zarządzania multimediami i współpracy, które umożliwia użytkownikom przechwytywanie, tworzenie kopii zapasowych, przeglądanie, przekształcanie i uruchamianie usprawnionych procesów postprodukcji, zostało zaktualizowane o plan dostosowany do potrzeb małych i średnich firm. Dodatkowo do chmurowego ekosystemu zostały dodane nowe, cenne funkcje, w tym aplikacja Ci Transfer, przeznaczona do przesyłania plików dla komputerów PC/Mac oraz ulepszona obsługa plików audio Dolby Atmos.

"Nieustannie rozwijamy naszą platformę Ci, aby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby użytkowników i stać się nieodłączną częścią ich codziennej pracy" - powiedział David Rosen, wiceprezes ds. aplikacji i usług w chmurze w Sony Electronics. "Dzięki dodaniu planu stworzonego z myślą o wymaganiach i budżecie małych i średnich firm, bogatej nowej aplikacji komputerowej oraz Dolby Atmos, który zapewnia wciągający, autentyczny dźwięk, sprawiamy, że Ci jest jeszcze bardziej dostępne, łatwe w użyciu i użyteczne dla twórców i organizacji z każdej branży".

 

Aktualizacja planów abonamentowych

Sony właśnie uruchomiło na platformie Ci nowy plan abonamentowy Business, który uzupełni już istniejące plany online: Free, Pro i Team, a także dedykowane dla średnich i dużych organizacji plany niestandardowe Enterprise i Enterprise+. Nowy plan subskrypcji online skierowany do niezależnych twórców lub organizacji z wieloma zespołami, jest krokiem naprzód w stosunku do bazowej subskrypcji Ci Team. Za około 249 USD miesięcznie firmy mogą tworzyć nieograniczone przestrzenie robocze[1], uzyskać dostęp aż do 1 TB (terabajta) aktywnej pamięci masowej, korzystać z 4 TB pamięci archiwalnej i wykorzystywać 500 GB (gigabajtów) miesięcznego transferu danych[2]. Nowa opcja subskrypcji obejmuje także wybrane funkcje z bardziej zaawansowanych planów klasy korporacyjnej Ci, w tym niestandardowy branding i analizę użytkowania, oferuje użytkownikom wartościowe rozwiązania, uproszczone wdrożenie oraz przystępną cenę.

Aplikacja Ci Transfer Desktop i Sidecar Ingest Workflow

Ci Transfer to aplikacja komputerowa umożliwiająca szybkie przesyłanie plików i folderów do i z platformy Ci Media Cloud. Ta nowa aplikacja, dostępna na komputery Mac i PC, obsługuje transfery o prędkości wielu gigabajtów[3], potrafi wznowić przerwany transfer i jest zoptymalizowana do obsługi dużej ilości plików. Dzięki funkcji wstrzymywania i wznawiania transferów, a także raportom, pilne pliki mogą być traktowane priorytetowo w celu przyspieszenia transferu, a po jego zakończeniu mogą zostać zweryfikowane w dziennikach transferu. W przypadku większych organizacji migrujących swoje biblioteki archiwów, aplikację Ci Transfer można sparować z nowym przepływem pracy sidecar, aby umożliwić klientom przenoszenie bibliotek multimediów sidecar bez utraty ważnych metadanych. Przesyłając oba pliki JSON z plikami multimedialnymi, Ci automatycznie połączy metadane z plikami multimedialnymi. Ci Transfer jest dostępny do pobrania za darmo dla wszystkich użytkowników Ci, zaś nowy proces pozyskiwania sidecar jest funkcją uprawnień dostępną dla klientów korporacyjnych.

 Obsługa Dolby Atmos

Od teraz pliki wideo i audio z Dolby Atmos można przesyłać i odtwarzać bezpośrednio w odtwarzaczu Ci. Integracja z Dolby.io umożliwia obsługę ADM (Audio Definition Model) BWF (Broadcast Wave Format) Atmos audio, a użytkownicy mogą słuchać i pobierać obuuszne lub stereofoniczne proxy audio bezpośrednio w Ci. Użytkownicy mogą również zobaczyć poziomy Loudness Unit Full Scale (LUFS) i True Peak we wbudowanym narzędziu do analizy mediów Ci. Zespoły kreatywne i kontrolowania jakości (QA) mogą słuchać i pracować z wciągajacymi treściami video i audio, tak jak w intencji twórców miały być słyszane.

 


[1] Z zastrzeżeniem warunków

[2] Część tej pojemności jest wykorzystywana na pliki systemowe i może się różnić.

[3] Prędkość transferu zależy od przepustowości sieci  


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Sony PRO

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl