Develia przekazuje mieszkania w III etapie Osiedla Latarników


Develia przekazuje mieszkania w III etapie Osiedla Latarników
2024-02-14
III etap Osiedla Latarników w Gdańsku został ukończony i rozpoczęły się przekazania mieszkań nabywcom. W 7-piętrowym budynku powstało 158 lokali o metrażach od 40 do 96 metrów kwadratowych.

Do wszystkich lokali przypisane są powierzchnie zewnętrze w postaci tarasów lub balkonów. W przyziemiu budynku znalazł się lokal usługowy, do dyspozycji mieszkańców oddano również podziemną halę garażową ze 154 miejscami parkingowymi dla samochodów i pomieszczeniami dla jednośladów. Deweloper zadbał też o atrakcyjne zagospodarowanie przestrzeni zewnętrznej osiedla urozmaicają ją elementy małej architektury oraz strefy rekreacyjne.

- Osiedle Latarników wyróżnia nadmorska lokalizacja . Zaledwie w kilkanaście minut spacerem można dotrzeć do bałtyckiej plaży przez malowniczy Park Brzeźnieński im. J.J. Haffnera. Wszystkie mieszkania w pierwszych dwóch etapach zostały już sprzedane, a w ostatnim mamy jeszcze dostępnych około 40 lokali - komentuje Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.

Bliskość morza to nie jedyna zaleta lokalizacji Osiedla Latarników. W odległości 1,5 km od inwestycji znajduje się stadion piłkarski Polsat Plus Arena oraz kompleks wystawienniczo-kongresowy AmberExpo, miejsca licznych wydarzeń kulturalnych i sportowych. Letnica w najbliższych latach będzie także miejscem spektakularnych inwestycji miejskich - powstanie tu m.in. Nautilus Gdańsk, nowoczesny obiekt edukacyjno-rozrywkowego z multimedialnym oceanarium, gastronomią, usługami oraz centrum medycznym i spa.

Dzięki gruntownej przebudowie całego układu komunikacyjnego Letnicy okolica ta jest bardzo dobrze skomunikowana z centrum Gdańska. Bliskość ważnych arterii drogowych - Drogi Zielonej oraz Tunelu pod Martwą Wisłą - gwarantuje szybki dojazd do głównych tras S6, S7 oraz Autostrady A1. Komunikacja miejska zapewnia dogodne połączenia z innymi dzielnicami miasta oraz dotarcie do dworca głównego PKP oraz PKS.

 

Autorem projektu architektonicznego jest pracownia K&L Smart Design sp. z o.o., a generalnym wykonawcą była firma Mota Engil Central Europe S.A. Ceny dostępnych lokali zaczynają się od 10 499 zł za metr kwadratowy.

Osiedle Latarników to nie jedyna inwestycja Develii w Gdańsku. W sprzedaży znajdują się również inne projekty dewelopera w tym mieście: Ujeścisko Vita, Przemyska Vita oraz Niepołomicka na Ujeścisku, Szmaragdowy Park w Oruni Górnej, Via Flora na Chełmie oraz Południe Vita w dzielnicy Gdańsk-Południe.

O DEVELII 

Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Poznaniu i we Wrocławiu. Od 2007 r. Develia jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała 52 osiedla, składające się w sumie ze 138 etapów inwestycyjnych - to 20 tys. mieszkań o powierzchni 1 mln m kw. W 2022 r. firma wypracowała 1067,9 mln zł przychodu ze sprzedaży i 231,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto. W lipcu 2023 r. Develia nabyła 100% udziałów polskich spółek zależnych od Nexity, francuskiej firmy deweloperskiej.

Kontakt dla mediów:

Mariusz Skowronek, Tauber Promotion

698 612 866, mskowronek@tauber.com.pl


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mskala@tauber.com.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl