Dodatkowe zajęcia


2012-10-25
Czym kierujemy się przy wyborze dodatkowych zajęć? Pasją, potrzebą osobistego rozwoju, czymś co po prostu nas zainteresuje, hobby naszych znajomych?

Każdy zapewne czymś innym, ale warto jest w dzisiejszym świecie postawić na większy rozwój indywidualny, bo nie wiadomo, kiedy dana umiejętność może nam się przydać?

Ostatnio zobaczyłam ciekawe ogłoszenie: Szkoła językowa Wrocław proponuje Państwu profesjonalną naukę wielu języków, w tym języka niemieckiego, angielskiego, włoskiego, hiszpańskiego, czeskiego i japońskiego. Zastanowiłam się chwilę nad tą ofertą i pomyślałam, po co mi na przykład język czeski lub chiński?

Otóż jak się okazało, po przejrzeniu stron internetowych z ofertami pracy, wymagającymi znajomość języków, to wszystkie powyżej wymienione, przez ogłaszającą się szkołę są potrzebne. Uważałam, że język czeski jest dość podobny do polskiego, dlatego myślałam, że nikt z ofery takiego szkolenia nie będzie chciał skorzystać, ale okazuje się, że wiele firm w Polsce, szczególnie mających swoją siedzibę na południu chętnie przyjmują osoby z umiejętnością dobrego posługiwania się językiem czeskim w mowie i piśmie. Okazuje się, że w takich firmach bardzo często upowszechniane są kontakty z zagranicą, a w szczególności z krajem najbliższym siedzibie, w tym przypadku z Czechami.

Co jednak z innymi językami, których naukę oferuje Szkoła językowa Wrocław? Jedni uczą się ich właśnie dla siebie, aby na przykład jadąc do danego kraju na wakacje posługiwać się obowiązującym tam językiem płynnie. Inni natomiast często mają motywację, właśnie związaną z pracą, stąd też coraz częściej nauczanym językiem jest chiński. Nie możemy przecież zapominać, że z Chin zalewa nas fala produktów, a także nasze polskie produkty rozpowszechniane są w Chinach.

Właśnie dlatego warto jest dobierać zajęcia dodatkowe tak, aby mogły nas nauczyć czegoś pożytecznego. Być może jednym z nich jest właśnie nauka języka czeskiego.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

l.nowak1815

Wasze komentarze (2):

  • no-name
    no-name , 2012-10-26 10:03:18

    niby tak, ale idzie potem człowiek do pracy i oceniają go przez pryzmat tego ile zna języków i w jakim stopniu, a nie przez pryzmat kwalifikacji, gdzie i tak - często gęsto - z tego języka obcego nawet nie będzie korzystał

  • avatar
    ~Goja, 2012-10-26 08:32:31

    Ładnie napisane.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl