Dotykowa tablica interaktywna Interwrite TouchBoard.


2011-09-27
Świat oszalał na punkcie technologii dotykowej. Coraz więcej urządzeń obsługiwanych jest za pomocą dotyku. Nowoczesne technologie mają zastosowanie również w tak ważnej dziedzinie, jaką jest edukacja. Przed modernizacją pomocy naukowych w szkołach nie ma ucieczki.

 Świat oszalał na punkcie technologii dotykowej. Coraz więcej urządzeń obsługiwanych jest za pomocądotyku. Nowoczesne technologie mają zastosowanie również w tak ważnej dziedzinie, jaką jest edukacja. Przed modernizacją pomocy naukowych w szkołach nie ma ucieczki. Wszyscy prędzej, czy później staniemy przed koniecznościąpracy z narzędziami interaktywnymi. Wszyscy prędzej, czy później staniemy przed koniecznością pracy z narzędziami interaktywnymi. Dlatego tak ważnym jest, aby produkt, w który zaopatrzy się szkoła był wysokiej jakości i służył jej przez długie lata. Gwarancją takiego działania jest marka Interwrite.

 W większości placówek edukacyjnych są już tablice interaktywne Interwrite DualBoard, które cieszą się ogromnym uznaniem użytkowników. Jednakże nawet najnowocześniejsze pomoce naukowe nie zastąpią w klasie nauczyciela, który jest niekwestionowanym ekspertem w danej dziedziny wiedzy. Urządzenia, z pomocą których  prowadzi lekcje muszą być łatwe w obsłudze i bezpieczne.

Interaktywne narzędzia są metodą nowoczesnego przekazania uczniom wiedzy. Firma eInstruction wyszła naprzeciw klientom poszerzając swoją ofertę o nowy produkt - dotykową tablicę Interwrite TouchBoard, która działa w popularnej technologii IR (pozycjonowania  podczerwieni). Tak, jak pozostałe urządzenia eInstruction, współpracuje ona z komputerem i projektorem multimedialnym. Dzięki temu można wykorzystać podczas prowadzenia lekcji ogromną ilość materiałów dostępnych w internecie lub dowolnych programów komputerowych.

Interwrite TouchBoard to dotykowa tablica interaktywna o przekątnej 80 cali, która może być obsługiwana za pomocą palca lub dowolnego wskaźnika. Cechuje ją wysoka rozdzielczość  (10 240x7680) zapewniająca dużą dokładność pracy na tablicy, dzięki czemu  przewyższa inne produkty działające w technologii dotykowej.

 Powierzchnia TouchBoarda jest całkowicie odporna na uszkodzenia mechaniczne, a jego struktura gwarantuje brak refleksów podczas projekcji. Trwała i sztywna konstrukcja tablicy zaprojektowana została do pracy w szkole.

Wykorzystując tablicę interaktywną Interwrite TouchBoard można w ciekawy sposób przedstawić  klasie materiały multimedialne, a w dowolnej chwili zacząć nanosić na nich własne uwagi, adnotacje, rysunki.  Specjalnie dla potrzeb edukacji zostało stworzone oprogramowanie Interwrite Workspace, które dzięki wielu różnorodnym funkcjom, gwarantuje  skuteczność nauczania.

Tablica umożliwia pracę w dwóch trybach:

  1. Tryb lekcji -  jest podstawowym trybem działania oprogramowania Interwrite Workspace. Umożliwia on interaktywną współpracę tablicy Interwrite, z komputerem użytkownika.  Każdy element tej interakcji wyświetlany jest na tablicy Interwrite lub na innej powierzchni projekcyjnej, co umożliwia uczestnikom obserwowanie zmian. Korzystanie z trybu lekcji wymaga konfiguracji sprzętu: tablicy Interwrite TouchBoard, projektora multimedialnego używanego w trakcie prezentacji i komputera, na którym zainstalowano oprogramowanie Interwrite Workspace.

Praca w trybie lekcji dzieli się dodatkowo na dwa bardzo ważne tryby:

Tryb myszy –  zapewnia dostęp  do wszystkich funkcji systemu operacyjnego oraz programów zainstalowanych na komputerze z poziomu tablicy interaktywnej.

Tryb adnotacji nad pulpitem – umożliwia nanoszenie notatek na obrazach statycznych (np. zdjęcia) i dynamicznych (filmy wideo, animacje lub strony internetowe z aplikacjami flash).

  1. Tryb biurowy (Tryb Office) - Użytkownik ma możliwość bezpośredniej współpracy z aplikacjami takimi jak: PowerPoint, Microsoft Word i Excel. Może dodawać adnotacje bezpośrednio na slajdzie, dokumencie lub arkuszu kalkulacyjnym, które stają się częścią pliku aplikacji i nie są zapisywane jako strona w pliku Workspace.

Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agraf Sp. z o. o.
http://interwrite.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl