Drewniane podłogi zawsze na czasie


Drewniane podłogi zawsze na czasie
2011-04-04
Benjamin Button – tytułowa postać filmu w reż. Davida Finchera, na przekór prawom natury stawał się coraz młodszy. Niestety, takie historie zdarzają się tylko w kinie. Możemy jednak odwrócić bieg czasu i sprawić, aby wnętrze naszego domu, wbrew kalendarzowi stawało się coraz młodsze.
Pesymiści uważają, że z każdym dniem jesteśmy starsi. Optymiści z kolei są przekonani, że mamy tyle lat, na ile się czujemy. Jednak realnie rzecz biorąc – co roku przybywa świeczek na naszym urodzinowym torcie.

Starzenie się to proces, który w równym stopniu dotyka nas jak i wnętrza naszych domów, czy mieszkań. Z upływem lat otaczające nas przedmioty tracą zwykle swoje walory estetyczne i co gorsze, zaczynają źle funkcjonować. Sprzęty AGD, meble i dodatki zwykle przegrywają walkę z czasem i nowymi technologiami.
Jednak część z nich zwycięża w tym starciu i zyskuje miano „kultowego”, inne mają wartość sentymentalną, która daje im stałe miejsce w naszym domu. Istnieją także przedmioty, które starzeją się tak pięknie, że zdawać by się mogło, że czas się dla nich zatrzymał.

Starzenie się przedmiotów bywa sprawą kłopotliwą. Ich wymiana wiąże się z wydatkami, ale i potrzebą przeorganizowania istniejącego wnętrza. O ile zastąpienie lampy, czy telewizora nowymi modelami jest stosunkowo łatwe, o tyle położenie nowych kafelków w łazience, czy wymiana podłogi niesie z sobą pewne problemy. 

Jak sobie z tym radzić? Jedną z propozycji jest kupowanie dodatków i sprzętów, dla których czas może być sprzymierzeńcem. Można tak postąpić chociażby z podłogą.

Postarzane deski podłogowe urzekają nie tylko swoim pięknem, ale i funkcjonalnością. Odpowiednie przygotowanie drewna pozwoli cieszyć się nimi przez długie lata. - Wygląd starej podłogi uzyskujemy dzięki procesom technologicznym, które wpływają na strukturę drewna i jego kolor. Poddajemy deski różnym manipulacjom, przez co wydobywamy naturalne piękno drewna. W końcowej fazie produkcji utrwalamy ten efekt  olejami  - tłumaczy Sebastian Kos, ekspert firmy Chapel Parket Polska.

Drewno zabezpiecza się także po to, aby uodpornić je na ścieranie i uszkodzenia. - W Chapel Parket stosujemy do tego celu olej wzbogacony o związki krzemu. Substancja ta tworzy na powierzchni drewna warstwę, przypominającą glazurę. Podnosi to twardość drewna i je chroni- mówi S.Kos.
Dla tak przygotowanej podłogi czas nie stanowi problemu. Rysy pojawiające się w trakcie jej użytkowania jedynie dodają jej uroku. Co ważne, odpowiednia obróbka drewna sprawia, że deski mogą być stosowane we wszystkich rodzajach pomieszczeń i w dowolnych aranżacjach.

Ekspert Chapel Parket zwraca także uwagę na inną kwestię. - Podłoga stylizowana na starą zawsze będzie się dobrze prezentować. Nasze deski to elegancki, klasyczny produkt, a wiadomo, że takie rozwiązania są zawsze na czasie. W przeciwieństwie do klasyki, nowości starzeją się najszybciej- podsumowuje Sebastian Kos.

Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Wasze komentarze (1):

  • avatar
    MałaAnia , 2021-08-11 06:52:28

    Potwierdzam :) Mam w domu drewniane podłogi i jestem z nich bardzo zadowolona. Służą nam już długi czas i dalej wyglądają bardzo dobrze. Do zabezpieczania i impregnacji używałam lakieru bezpodkładowego Vidaron. Super zabezpiecza przed szkodliwymi czynnikami i np. zarysowaniami


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl