Drugi etap gdańskiego Konceptu gotowy do użytku


2023-12-07
Deweloper INPRO S.A. otrzymał pozwolenie na użytkowanie kolejnych dwóch budynków Ci D w ramach osiedla Koncept w gdańskiej dzielnicy Ujeścisko-Łostowice.

Mieści się w nich łącznie 88 mieszkań o metrażach od 41 do 89 m2. W realizacji jest jednocześnie trzeci i ostatni już etap tej inwestycji. Klienci mogą wybierać spośród 85 dostępnych mieszkań.

Osiedle Koncept to nowoczesna trzyetapowa inwestycja, która dostarczy łącznie 6 budynków o niskiej, czteropiętrowej zabudowie. W ramach ukończonego II etapu zbudowane zostały dwa budynki C oraz D obejmujące 88 funkcjonalnych mieszkań. W ofercie sprzedaży w ramach tej fazy projektu dostępnych jest jeszcze 9 ostatnich, gotowych lokali.

 

W realizowanej aktualnie III fazie inwestycji zaprojektowano kolejnych 88 lokali 2-, 3- oraz 4-pokojowych o powierzchniach od 41 do 89 m2. Do mieszkań przynależeć będą loggie, balkony lub ogródki. Zakończenie budowy zaplanowane jest na koniec września 2024 roku. W tym etapie dostępnych jest z kolei 76 mieszkań. Ceny zaczynają się od 10 368 zł brutto/m2.

Osiedle wyróżnia się ponadczasową architekturą, położeniem na malowniczym wzniesieniu z widokiem na Gdańsk oraz licznymi, funkcjonalnymi rozwiązaniami. Budynki zaplanowano z dużym nastawieniem na użyteczność. Z uwagi na budowę osiedla na skarpie punktem charakterystycznym jest oryginalna konstrukcja zewnętrznej windy, zapewniająca wygodną komunikację między poszczególnymi kondygnacjami kompleksu. Przewidziano w nim m.in. windy, pomieszczenia do przechowywania wózków oraz rowerów, a także komórki lokatorskie. W ramach całej inwestycji zaplanowano krytą przestrzeń parkingową, parking zewnętrzny i dwie podziemne hale garażowe. Dodatkowym udogodnieniem jest stacja ładowania pojazdów elektrycznych.

Z myślą o wygodzie mieszkańców w projekcie uwzględniono także m.in. bawialnię, 3 place zabaw oraz salę fitness. W III etapie na jednym z dużych placów zabaw zamontowana zostanie tyrolka służąca do zjazdów. Na terenie osiedla znajdą się także ogrody deszczowe oraz zewnętrzne strefy wypoczynkowe z liczną zielenią i altanami, zwiększające estetykę otoczenia i komfort mieszkańców, ale także wzbogacając bioróżnorodność.

Osiedle powstaje w gdańskiej dzielnicy Ujeścisko-Łostowice przy nowobudowanej ulicy Bramińskiego (obok ul. Człuchowskiej). W bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu położona jest szkoła podstawowa wraz z boiskami, a w zasięgu kilkuminutowego spaceru znajduje się m.in. żłobek, przedszkole, przychodnia lekarska czy sklepy spożywcze. W pobliżu osiedla zlokalizowane są także idealne do wypoczynku tereny spacerowe wokół zbiornika retencyjnego.

Ten rejon jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta, dzięki znajdującym się w niedalekiej odległości od osiedla przystankom autobusowym i liniom tramwajowym, które pozwalają na wygodny dojazd do wszystkich kluczowych części Gdańska. Dodatkowo znajdująca się w pobliżu obwodnica umożliwi bezproblemowe dotarcie do wielu miejsc. Droga samochodem do centrum miasta zajmuje zaledwie około 25 minut.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Proconcept, a funkcję generalnego wykonawcy pełni INPRO S.A.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.inpro.com.pl. 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mskala@tauber.com.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl