Fitch Ratings potwierdza ocenę EFL na poziomie A


Fitch Ratings potwierdza ocenę EFL na poziomie A
2024-02-06
Agencja Fitch w wysłanym 1 lutego br. komunikacie potwierdziła długoterminowy rating kredytowy dla Europejskiego Funduszu Leasingowego (EFL) na bardzo wysokim poziomie „A”

kredytowy dla Europejskiego Funduszu Leasingowego (EFL) na bardzo wysokim poziomie „A” oraz krajowy rating długoterminowy w „AAA(pol)”, z perspektywą stabilną. Jest to  jedna z najwyższych ocen, jakie posiadają obecnie działające w Polsce instytucje finansowe.

 

W uzasadnieniu  wysokiej oceny agencja Fitch podkreśliła zaangażowanie kapitałowe i kredytowe właściciela Credit Agricole S.A. oraz bardzo wysokie prawdopodobieństwo wsparcia ze strony  akcjonariusza.

Przynależność EFL do Credit Agricole S.A. zapewnia stabilność finansową. EFL jest ściśle nadzorowany przez Credit Agricole S.A. Działając w ramach wspólnej marki jest dobrze zintegrowany z centralnym zarządzaniem i obowiązującą w całej Grupie polityką ryzyka.

Więcej informacji: : https://www.fitchratings.com/site/pr/10260656.

EFL to jedna z największych i najbardziej znanych firm leasingowych w Polsce.

W ciągu 33 lat działalności na polskim rynku firma zdobyła zaufanie ponad 380 tys. klientów.

W 2023 roku wartość sfinansowanych przez Grupę EFL  inwestycji wyniosła 9,4 mld pln.

***

EFL S.A. powstał w 1991 roku, jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od 2001 roku EFL jest częścią Grupy Crédit Agricole, co gwarantuje firmie finansową stabilność i bezpieczeństwo oraz pozwala korzystać z wiedzy i doświadczeń instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. EFL konsekwentnie poszerza zakres rozwiązań dla biznesu. W skład Grupy EFL wchodzą spółka flotowa Carefleet, spółka faktoringowa Eurofactor oraz Truck Care, który oferuje  kompleksowy wynajem pojazdów użytkowych stworzony z myślą o biznesie transportowym. W ramach Grupy EFL spółka oferuje szeroki pakiet produktów: leasing, pożyczkę, usługi flotowe, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia i faktoring. Od 1991 roku EFL współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych. Firmę wyróżniono m.in.  Business Superbrands 2021, 2022, sześciokrotnie tytułem: Firmy Przyjaznej Klientowi i siedmiokrotnie Finansowej Marki Roku. Już ponad 383 tysiące klientów wybrało EFL na swojego partnera w biznesie. Więcej na: www.efl.pl

 

 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

maja.lidke@efl.com.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl