Gala wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie „Dziecko i jego świat”


2024-02-29
Gala wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie „Dziecko i jego świat”

Jak wygląda świat oczami dziecka? Co je wzrusza, a co inspiruje? Już po raz kolejny dzieci i młodzież miały możliwość stanąć za obiektywem uwieczniając na zdjęciach to co jest ważne z ich perspektywy. Efekt niezwykłych prac młodych ludzi poznamy podczas uroczystej gali odbywającej się w CH Focus z okazji rozstrzygnięcia XXXVI Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Dziecko i jego świat”. Ceremonia połączona z wręczeniem nagród laureatom i wyróżnionym w konkursie odbędzie się 2 marca.

 

Emocje, uczucia i wszystko to co nas porusza, można pokazać na wiele sposobów. Formą wyrazu dziecięcych przeżyć i wiedzy o świecie jest także obraz uwieczniony na zdjęciu. Doskonałą możliwość wyrażenia kreatywności i wrażliwości stwarza dla młodych ludzi konkurs fotograficzny „Dziecko i jego świat”. W tym corocznym projekcie biorą udział przedstawiciele młodego pokolenia, którzy pokazują świat ze swojej perspektywy, bliskiej ich sprawom. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 15 do 24 lat, pasjonującej się fotografią.

 

Nadesłane zdjęcia przedstawiają realistyczne obrazki z życia, pokazując na nich szczere emocje i ekspresję. Najlepsze prace jury zaprezentuje podczas sobotniej gali odbywającej się w centrum Focus. W  składzie jurorskim tegorocznej edycji znaleźli się Daniel Rutkowski, Jakub Elwertowski i Sandra Wróblewska. Jury oceniało prace pod względem spełnienia warunków technicznych, kryteriów estetycznych i artystycznych, oraz warunków merytorycznych, czyli stopnia, w jakim nadesłane fotografie są odpowiedzią na problemy dotyczące świata dziecka. Finaliści konkursu otrzymają nagrody za zajęcie I, II i III miejsca, wręczone zostaną także wyróżnienia i  nagrody specjalne. Po części uroczystej nastąpi część warsztatowa, którą poprowadzą jurorzy oraz komisarz konkursu.

 

Organizatorem konkursu fotograficznego jest Pałac Młodzieży w Bydgoszczy, natomiast partnerem lokalizacyjnym wydarzenia po raz kolejny zostało centrum handlowe Focus.

 

– Przygotowanie gali konkursowej to zawsze dla nas wyzwanie. I niemały stres, któremu towarzyszy miłe podekscytowanie. Ponownie – wzorem poprzednich lat – uroczystość odbędzie się w gościnnych progach Focusa. „Dziecko i jego świat” to konkurs dla wszystkich młodych osób pasjonujących się fotografią. Aby przystąpić do niego, nie trzeba być doświadczonym fotografem, wystarczy być wnikliwym obserwatorem, wrażliwym na codzienność i  mieć dobry pomysł na przedstawienie zdarzenia za pomocą obrazu. Gorąco wspieramy ten projekt, gdyż uważamy, że warto oddać młodzieży głos i tworzyć możliwości i przestrzeń, w której młodzi ludzie będą się czuli ważną częścią lokalnej społeczności. Tegorocznym finalistom serdecznie gratulujemy i zachęcamy już dziś do udziału w kolejnej edycji konkursu - mówi Gregory Pertus, dyrektor CH Focus w Bydgoszczy.

 

Uroczysta gala odbędzie się 2 marca, o godz. 10.30 i umiejscowiona będzie na parterze galerii. Wystawę fotograficznych prac konkursowych można oglądać w galerii handlowej do 14 marca br. Więcej informacji na stronie: Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny DZIECKO I JEGO ŚWIAT.

  Więcej szczegółów na stronie: www.focusbydgoszcz.pl.  


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MonikaG.

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl