Geberit doceniony w VIII edycji Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych ,,17 Celów”


Geberit doceniony w VIII edycji Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych ,,17 Celów”
2023-10-04
Film podsumowujący pracę wolontariuszy Geberit w Nepalu otrzymał Złotę Tarczę (I nagrodę) w kategorii biznes w VIII edycji Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych ,,17 Celów”.

Zrealizowany przez Geberit materiał podsumowuje dwutygodniową pracę wolontariuszy - pracowników Geberit podczas budowy dwóch zbiorników na wodę w wiosce Badipati, która codziennie zmaga się z brakiem dostępu do wody pitnej.

17 celów

Firma Geberit została doceniona w VIII edycji Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych, jedynym w Polsce przeglądzie poświęconym filmom dokumentalnym i promocyjnym, wyprodukowanym przez 3 sektory z zakresu zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu. Film „Wolontariat w Nepalu" otrzymał Złotą Tarczę (I nagrodę) w kategorii biznes.

Udokumentowana wyprawa pokazuje, że Geberit, jako firma odpowiedzialna społecznie, nie ogranicza się jedynie do poprawy jakości życia poprzez komfortowe łazienki, a działa szerzej - także tam, gdzie swobodny dostęp do wody pitnej jest ogromnym luksusem. Jej działalność skłania do refleksji oraz podkreśla, że woda jest źródłem życia bezpiecznego i godnego życia, co zostało docenione przez gremium Jury konkursu.

Festiwal ma na celu upowszechnienie zrównoważonego rozwoju w ujęciu ONZ i Agendy 2030 oraz 17 Globalnych Celów poprzez prezentacje najciekawszych, najbardziej wartościowych tematów, szerzących idee zrównoważonego rozwoju. ,,17 Celów" dotyczy wszystkich aspektów życia człowieka i społeczeństw. W zamierzeniu organizatorów, Festiwal jest wydarzeniem cyklicznym o ogólnopolskim zasięgu. Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach: biznes,  NGO i instytucja publiczne, w tym samorządy.

Wartość, której nie da się zmierzyć

15 wolontariuszy ze wszystkich spółek Geberit w Polsce w towarzystwie ekspertów ze szwajcarskiej organizacji rozwojowej Helvetas, pomogło dostarczyć czystą wodę do Badipati. Wyprawa trwała dwa tygodnie i była wypełnione ciężką pracą i niezapomnianymi wrażeniami. Budowa rurociągu i silosów na wodę, a oprócz tego - integracja z lokalną społecznością. Praca podzielona była na trzy etapy - najpierw kopanie rowów pod instalację rurową, następnie - budowa dwóch zbiorników wodnych, aż w końcu - położenie instalacji przydomowych. Wszystko odbywało się w trudnych warunkach, przy wsparciu mieszkańców wioski, z wykorzystaniem najprostszych narzędzi i siły własnych rąk oraz pod baczną obserwacją lokalnej dzieciarni.

Najważniejszy jednak jest konkretny, trwały efekt działań wolontariuszy. Mieszkańcy wioski Badipati, liczącej 1820 osób, zyskali dostęp do wody pitnej, po którą wcześniej musieli chodzić kilka kilometrów, dwa razy dziennie. Teraz w każdym domu będzie znajdować się osobny kran. Jest to ogromne udogodnienie i oszczędność czasu.

Nagrodzony film Geberit można obejrzeć na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=6C7a_1wouXw

www.geberit.pl

Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

OKK!

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl