Grupa Tubądzin otrzymała nagrodę KOMPAS ESG w kategorii Game Changer


2023-06-02
W Warszawie odbył się pierwszy Kongres Kompas ESG. To unikalne spotkanie polskich i międzynarodowych liderów zmian w dziedzinie zrównoważonego rozwoju oraz platforma wymiany doświadczeń i dobrych praktyk.
Kompas ESG to projekt, który służy upowszechnianiu wśród polskich przedsiębiorstw wiedzy na temat czynników ESG. W skład rady programowej wchodzą przedsiębiorcy, menedżerowie, naukowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, think tanków i administracji. Inicjatywa wspiera rozwój kompetencji w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Na pierwszym Kongresie Kompas ESG spotkali się dotychczasowi uczestnicy projektu, przedstawiciele spółek giełdowych, dużych przedsiębiorstw z kapitałem polskim, jak i zagranicznym, małych i średnich firm oraz przedstawicieli świata nauki, organizacji pozarządowych i administracji publicznej. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń. Jedną z prelegentek była Monika Papiernik z Grupy Tubądzin, która opowiadała o działaniach zmierzających do minimalizowania śladu węglowego w fabrykach Grupy Tubądzin.

Działania Grupy Tubądzin na rzecz ochrony środowiska i oszczędności surowców zostały docenione przez kapitułę konkursu KOMPAS ESG., która nagrodziła je w kategorii Game Changer.

– Wdrażając proekologiczne innowacje w naszych zakładach faktycznie zmieniamy zasady gry w branży. Minimalizujemy zużycie energii poprzez odzyskiwanie ciepła. Nasze oczyszczalnie umożliwiają nam wykorzystywanie wody w zamkniętym obiegu, a dzięki zawracaniu surowca unikamy jego strat – podkreśla Amadeusz Kowalski, wiceprezes Grupy Tubądzin. – W najbliższych miesiąca zrealizujemy też kolejną inwestycję ze środków własnych, wartości kilkunastu milionów złotych. Zakupiliśmy kilkuhektarowa działkę, na której powstanie instalacja fotowoltaiczna. Będziemy korzystać z własnej energii elektrycznej. – dodaje.

Kongres ESG to przede wszystkim unikalna okazja do wielosektorowej wymiany doświadczeń, nawiązania stałej współpracy i networkingu. Wnioski z paneli i dyskusji, które odbędą się w trakcie Kongresu Kompas ESG, jak również podczas wielu spotkań odbywających się w ramach inicjatywy Kompas ESG, będą tematem do dyskusji w Parlamencie Europejskim.

Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Grupa Tubadzin

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl