INTERFERIE na dużym plusie


INTERFERIE na dużym plusie
2011-08-17
Frekwencja na poziomie 60 proc. oraz zysk netto o 700 tys. złotych wyższy niż w porównywalnym okresie 2010 roku – takim wynikiem może się pochwalić giełdowa spółka INTERFERIE. To doskonała wiadomość, zważywszy że miniony rok był dla firmy rekordowy.

- Tegoroczne półrocze mogę ocenić jako bardzo dobre, choć pogoda była dosyć kapryśna - mówi Adam Milanowski, prezes zarządu spółki INTERFERIE. - Średnie obłożenie w naszych ośrodkach przekroczyło 60 proc., a przecież sezon wakacyjny dopiero się zaczął. Dla porównania w pierwszym półroczu 2010 frekwencja w ośrodkach Interferii wyniosła 58,2 proc.

Wzrost frekwencji przełożył się na przychody ze sprzedaży towarów i usług - w zakończonym półroczu 2011 roku było to 18 mln 387 tys. złotych, gdy tymczasem rok wcześniej Interferie odnotowały 17 mln 237 tys. złotych. Powodem do zadowolenia jest nie tylko o ponad milion wyższy przychód ze sprzedaży, lecz również o wiele lepszy dochód z działalności operacyjnej, który wzrósł ponad dwukrotnie: z 461 tys. złotych (I półrocze 2010 roku) do 1 mln 111 tys. złotych (I półrocze 2011 roku).  Ostatecznie INTERFERIE zakończyły sześć miesięcy bieżącego roku z zyskiem netto w wysokości 872 tys. złotych, podczas gdy w porównywalnym okresie zeszłego roku były to 162 tys. złotych.

- Spółka zarobiła więc o 700 tys. złotych więcej w porównaniu do bardzo dobrego półrocza 2010 roku, to najlepszy wynik w jej 19-letniej historii - podkreśla prezes Milanowski. - Skupiliśmy się na takim przygotowywaniu oferty, by móc konkurować zarówno cenami i ciekawymi promocjami, ale także dodatkowymi usługami. Dzięki temu zdobywamy klientów, w tym również polskich emerytów, którzy coraz chętniej i liczniej zaczynają przyjeżdżać do ośrodków Interferii także w okresie od lutego do kwietnia. Widzimy to choćby w strukturze odwiedzających nas osób: Polacy stanowili 76 proc. gości, cudzoziemcy 24 proc., a zwykle tych ostatnich było nieco więcej.

Stosowanie upustów i promocyjnych cen przełożyło się na nieco niższy ADR (średnią stawkę za pokój - w  półroczu 2011 roku było to 147,70 zł), za to wyższa frekwencja wpłynęła na lepszy wynik RevPAR, czyli średniego przychodu z jednego pokoju: 89,71 zł.

 

Wybrane wskaźniki eksploatacyjne działalności hotelowej INTERFERII

 

2010

I półrocze

 

2011

I półrocze


Wysokość ADR

(średniej stawki za pokój)

 

 

152,62 zł

 

 

147,70 zł


Wysokość RevPAR

(średniego przychodu z jednego pokoju)

 

 

88,83 zł

 

 

89,71 zł





















Według szacunków prezesa INTERFERII drugie półrocze 2011 roku nie powinno się znacząco różnić od wyniku zeszłorocznego, chociaż będzie to okres o wiele bardziej dynamiczny pod względem działań spółki. Ruszą bowiem planowane inwestycje związane z modernizacją trzech ośrodków: „Chalkozynu" w Kołobrzegu, „Cechsztynu" w Ustroniu Morskim oraz „Malachitu" w Świeradowie Zdroju. Prace w dwóch pierwszych obiektach związane będą z wyłączeniem ich na okres około dwóch miesięcy, dlatego też wszelkie roboty rozpoczną się w połowie października - to czas po sezonie letnim, gdy obłożenie jest o wiele niższe. Natomiast do rozbudowy „Malachitu" o część rekreacyjną z mini aquaparkiem spółka INTERFERIE przystąpi we wrześniu.

A już wkrótce oficjalnie otwarty zostanie nowoczesny hotel INTERFERIE Medical SPA w Świnoujściu. Według zapewnień generalnego wykonawcy i podpisanego z nim aneksu do umowy zakończenie prac ma nastąpić 30 września br., po czym rozpocznie się roboczy rozruch obiektu. Hotel ma przyjąć pierwszych gości w drugiej połowie października.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

izastraczek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl