Jak budują Panie - podsumowanie Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG


Jak budują Panie - podsumowanie Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG
2012-10-25
Ponad 120 Pań z Warszawy, Gdańska, Poznania, Wrocławia i Krakowa uczestniczyło w tegorocznej edycji Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG, kobiecych rozmów o planowaniu budowy domu.  Inwestorki najbardziej interesowały badania geotechniczne, rozmowy z fachowcami oraz kwestie formalno-prawne związane z budową domu.

Spotkania w ramach Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG są edukacyjno-poradnikową propozycją dla aktywnych i przedsiębiorczych Pań, które planują lub rozpoczęły już budowę domu. Uczestniczki mogą uzyskać praktyczne wskazówki od ekspertek oraz wymienić się spostrzeżeniami na temat budowy z innymi budującymi Paniami. Tematem tegorocznej edycji było „Planowanie budowy domu”. Podczas spotkań zostały przedstawione zagadnienia związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę, wyborem projektu, materiałów budowlanych i ekipy wykonawczej oraz planowaniem kosztów.

Kobiety Akademii
Inicjatywa jest zorganizowana przez kobiety dla kobiet. Aktywne w branży budowlanej ekspertki dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z Paniami planującymi budowę domu. Kobiety wykazują coraz większą aktywność w obszarach do tej pory raczej zarezerwowanych dla mężczyzn. Potwierdzają to nie tylko badania, np. Polka na budowie przeprowadzone na zlecenie marek SILKA YTONG, ale także duże zainteresowanie Akademią Kobiet Budujących SILKA YTONG.

– Takie spotkania to czysta przyjemność. Jestem bardzo mile zaskoczona zarówno frekwencją jak i poziomem merytorycznym dyskusji. Panie wykazały się olbrzymią wiedzą, a zachęcone atmosferą zrozumienia, zadawały pytania dotyczące zarówno szczegółów technologicznych, jak i wykonawczych. Warto porozmawiać jak równy z równym i wymienić doświadczenia, żeby mieć więcej śmiałości i pewności siebie w przekazywaniu uwag wykonawcy czy też kierownikowi budowymówi Małgorzata Smogór z firmy AKaMi, Ekspertka Budowy SILKA YTONG, prelegentka warszawskiego spotkania.

– Akademia Kobiet Budujących to inicjatywa bardzo potrzebna, ponieważ w jej ramach kobiety, które coraz częściej są mocno zaangażowane w trudny proces inwestycyjny, jakim jest budowa własnego domu, otrzymują fachowe wsparcietwierdzi Joanna Szymula z myślenickiej Pracowni Projektowej EXTRAPLAN, Ekspertka Budowy SILKA YTONG, prelegentka krakowskiego spotkania. – Okazuje się, że Pań które mają podobne problemy i wątpliwości związane z budową jest wiele. Dzięki spotkaniom w miłej kawiarnianej atmosferze mogą wymienić swoje doświadczenia, uzyskać odpowiedzi na nurtujące je pytania i poszerzyć wiedzę na temat kolejnych kroków do poczynienia na budowiedodaje Joanna Szymula.

Uczestniczki spotkań potwierdzają, że kobiety angażują się w budowę, a ich głos coraz bardziej się liczy, nie tylko w rodzinie, ale jest zauważany także przez fachowców.

– Według moich doświadczeń zawodowych kobiety chętnie zdobywają wiedzę i słuchają wskazówek ekspertów. Nie boją się także aktywnie uczestniczyć w taki projektach, jak Akademia Kobiet Budującychmówi Hanna Krzyżosiak, wice-prezes i ekspert Domowy.pl, Partner Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG.

Inwestorki doceniają pomysł zorganizowania spotkania tylko dla kobiet ze względu na duży potencjał, a małą liczbę inicjatyw tego typu. Paniom odpowiada także forma otwartej dyskusji na wysokim poziomie merytorycznym, prowadzonej w przyjaznej atmosferze.

–  Polki budują aktywnie! Kobiety Akademii angażują się w dyskusję, przychodzą przygotowane i z wiedzą techniczną o budowie domu, robią notatki, dopytują o najbardziej istotne dla nich kwestie lub zwracają się z konkretnym problemem do rozwiązaniatwierdzi Monika Mychlewicz, dyrektor marketingu Xella Polska, producenta materiałów budowlanych SILKA YTONG, inicjatorka Akademii Kobiet Budujących. – Zainspirowane spotkaniami z budującymi Paniami opracowujemy poradnik najczęściej zadawanych pytań podczas tegorocznej edycji Akademii wraz z odpowiedziami naszych ekspertek. Będzie on już wkrótce dostępny między innymi na stronie http://www.zdrowabudowa.pl/akademia-kobiet-budujacychdodaje Monika Mychlewicz.

Jak kobiety dyskutowały o budowaniu i co sądzą na temat Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG można zobaczyć oglądając filmy podsumowujące wiosenną i jesienną edycję spotkań: http://www.youtube.com/watch?v=CZ3rpZOxnVI&feature=plcp oraz
http://www.youtube.com/watch?v=T6sP5-8aZOk&feature=youtu.be%C2%A0

Zapraszamy także na stronę Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG: http://www.zdrowabudowa.pl/akademia-kobiet-budujacych.

Panie zainteresowane udziałem w spotkaniu Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG mogą zgłaszać się poprzez zamieszczony na stronie formularz kontaktowy – http://www.zdrowabudowa.pl/akademia-kobiet-budujacych. Znajdą się tam także informacje na temat przyszłych edycji Akademii. Zachęcamy więc do częstych odwiedzin.

Partnerem jesiennej edycji spotkań Akademii Kobiet Budujących był domowy.pl.










###



XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje energooszczędne materiały budowlane: YTONG, YTONG ENERGO, MULTIPOR i SILKA. Priorytetami Xelli są jakość produkcji – polskie zakłady były wielokrotnie nagradzane w tej kategorii; a także profesjonalne wykonawstwo – od 2012 roku dostępna jest innowacyjna usługa „szkolenie na budowie”, Xella rozwija również autorski program edukacyjny dla szkół i uczelni technicznych – Akademia Murowania SILKA YTONG.

Xella prowadzi sprzedaż poprzez sieć dystrybucji na terenie Polski oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.

Więcej informacji w serwisach: www.ytong-silka.pl, www.budowane.pl, www.ZdrowaBudowa.pl, www.akademiamurowania.plXella Polska
Więcej informacji z firmy Xella Polska ( PRESS BOX)


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl