Jak chronić drewno po sezonie?


Jak chronić drewno po sezonie?
2023-09-29
Zbliżająca się jesień, a wraz z nią zmienne warunki pogodowe stanowią nie lada wyzwanie dla drewna ogrodowego.

Narażone na działanie wilgoci, deszczu i niskich temperatur drewniane konstrukcje bez prawidłowej pielęgnacji mogą niszczeć, tracąc swoją funkcjonalność i atrakcyjny wygląd. Dlatego lepiej zawczasu pomyśleć o ich zabezpieczeniu, by po sezonie móc znów odpocząć na świeżym powietrzu w efektownej i zadbanej scenerii.

Największym wrogiem drewna jest wszechobecna po sezonie letnim wilgoć. W zależności od jej poziomu, surowiec kurczy się i pęcznieje, co skutkuje odkształceniem się i pękaniem drewna, a w konsekwencji rzutuje na wytrzymałość powierzchni. Niestety dużych konstrukcji, takich jak płoty czy altany nie da się na jesień i zimę schować, by ochronić je przed wilgocią. Pozostaje więc ich kompleksowa konserwacja. Stosując dobry preparat można to jednak robić raz na kilka lat. Dla przykładu, opracowany z wykorzystaniem technologii Extreme Aqua Stop impregnat ochronny Drewnochron Eco & Protection odpycha wodę, tworząc hydrofobową powierzchnię, odporną na działanie deszczu i śniegu nawet do 9 lat. Dodatkowo powierzchnia chroniona jest przed rozwojem pleśni, a za sprawą specjalnych filtrów UV także przed działaniem słońca.

Posezonowa konserwacja za pomocą impregnatu Drewnochron przyda się też drewnianym meblom, które niejednokrotnie zimują na zewnątrz. Szczególne, że intensywnie użytkowane w okresie lata i wystawione na bezpośrednie promieniowanie UV mogły płowieć, wysychać, a w konsekwencji pękać, torując drogę dla niszczącej wilgoci.

Dla ochrony tarasu świetnym wyborem będzie z kolei olejowanie. Olej do drewna Drewnochron z dużą zawartością oleju tunowego zapewnia bardzo dobrą odporność na czynniki atmosferyczne, w tym wilgoć. Głęboko wnika w drewno i wzmacnia jego strukturę. A to wszystko przy zachowaniu szlachetnego efektu dekoracyjnego, dzięki podkreśleniu naturalnego usłojenia drewna. Należy jednak pamiętać, że olejowanie powierzchni poziomych należy powtarzać co roku.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PractumConsulting

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl