Jak łączyć różne style we wnętrzu?


Jak łączyć różne style we wnętrzu?
2020-08-31
Podczas urządzania czterech kątów nieraz trudno zdecydować się na jeden kierunek, w którym powinien zmierzać wystrój. W takim wypadku warto rozważyć łączenie różnych stylów aranżacyjnych. Jakie zestawienia stosować, by przestrzeń nabrała ciekawego wyglądu, a jednocześnie zachowała spójność?

Najlepszym przykładem na to, że łączenie ze sobą wielu konwencji może zakończyć się sukcesem, jest styl eklektyczny. Jego wdrożenie wymaga jednak dużej ostrożności, a powstający miszmasz nie każdemu przypada do gustu. Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest ograniczenie się do dwóch ulubionych stylistyk – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy, RuckZuck.

Dobrym pomysłem na wprowadzenie dwóch stylów do wnętrza jest stosowanie jednego z nich w tle i wyposażeniu, a drugiego w dodatkach i akcentach – pozwoli to zrównoważyć aranżację. Bardzo ważne jest też poszukiwanie oraz eksponowanie cech wspólnych, które scalą wystrój w estetyczną całość (może to być np. materiał, kolor lub wzór). Dzięki temu niektóre schematy aranżacyjne, pozornie całkowicie odmienne, doskonale ze sobą współgrają.

Modny duet: scandi i boho

Najlepszym przykładem na to, że przeciwieństwa są w stanie stworzyć spójny wystrój, jest połączenie spokojnego stylu skandynawskiego z szalonym boho. Jasne wnętrze zyskuje tutaj kolorowe elementy, ale nie jest nimi zdominowane. Na podłodze w delikatnie beżowym dekorze (np. panelach Dąb Tolpeo z kolekcji Extreme 4V od RuckZuck) można położyć patchworkowy dywan, a białe drzwi (np. SENTIS Inez od RuckZuck) warto udekorować łapaczem snów. Na pustej ścianie w mlecznym odcieniu zawieśmy z kolei makramę, a w oknach – batikowe zasłony. Postawmy na proste, jasne meble i naturalne dodatki, wykonane z rattanu, wikliny czy trawy morskiej. Uzupełnieniem powinny być rośliny i świece. Pamiętajmy, by wnętrze było pełne światła i nie przesadzajmy z liczbą dekoracji – uzyskamy wtedy idealną równowagę.

Industrialna surowość w parze z nostalgicznym retro

Inną propozycją jest mariaż stylu industrialnego i retro – łączy je odwołanie do przeszłości, dlatego bardzo dobrze ze sobą korespondują. Tło aranżacji powinny tworzyć chłodne tonacje i surowe materiały. Ściany utrzymajmy w odcieniach szarości, a w wybranych miejscach zastosujmy cegłę lub beton architektoniczny. Podłogi wykończmy natomiast okładziną w kamiennym lub drewnianym dekorze (ciekawym rozwiązaniem są panele Visiogrande Infinity Graphite od RuckZuck). Wyjątkowy klimat nadadzą wnętrzu przedmioty z duszą – gramofon, telefon na korbkę czy maszyna do pisania. Przestrzeń nie może być całkowicie pozbawiona intensywnych kolorów – warto, by mocne tony pojawiły się na stylizowanych fotelach, krzesłach czy lampach. Wśród dodatków mogą znaleźć się plakaty sprzed lat, metalowe stojaki na kwiaty czy świeczniki z betonu.

Styl prowansalski i shabby chic: sielsko i romantycznie

Pastelowe barwy, wzory roślinne, drewniane elementy, lekkie tkaniny – styl prowansalski i shabby chic mają ze sobą wiele wspólnego, a razem tworzą subtelny, romantyczny wystrój. Jego podstawą są jasne tonacje (biel, pudrowy róż i lawenda) oraz drobne motywy kwiatowe (pojawiające się na dywanach, zasłonach czy poduszkach). W oknach wiszą koronkowe firanki, a w kredensie mieści się ręcznie malowana ceramika. Na stołach obowiązkowo muszą znaleźć się świeże kwiaty. Pięknie wpisują się w wystrój przedmioty nadszarpnięte zębem czasu – wszelkie zadrapania i zarysowania są tutaj mile widziane. Dodatkowymi atutami są odkryte belki sufitowe i podłoga o wiekowym wyglądzie (taki efekt zapewniają np. panele Adventure 4V Fresco od RuckZuck).

– Łączenie dwóch stylów we wnętrzu to świetna propozycja dla osób poszukujących oryginalnych rozwiązań. Takie podejście umożliwia stworzenie swojego własnego, niepowtarzalnego wystroju, w którym znajdzie się miejsce na różne elementy aranżacyjne. Choć wymaga to nieco więcej pracy, efekt końcowy z pewnością będzie tego warty – dodaje Katarzyna Śliwińska.

 

# # #

 

Informacje o RuckZuck:

RuckZuck to jedna z największych w Polsce marek salonów oferujących podłogi, drzwi i artykuły wykończeniowe. Koncept biznesowy RuckZuck powstał w 2004 roku w centrali firmy Classen w Niemczech.

W tym samym roku w Polsce została założona spółka RuckZuck.biz, która zajęła się rozwojem Systemu Partnerskiego RuckZuck na terenie Polski. Obecnie w całym kraju funkcjonuje kilkadziesiąt salonów sprzedaży.

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.ruckzuck.pl oraz sklepu internetowego www.profidomo.pl


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ImagoPR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl