Jak obniżyć koszty pożczek na dowód?


Jak obniżyć koszty pożczek na dowód?
2011-10-29
Pożyczka na dowód to bardzo wygodna forma pożyczki, z której korzystają najczęściej Ci, których nie stać na kredyt gotówkowy. Jednocześnie jest to pożyczka dość droga. Ale jej koszty można nieco obniżyć.

Całkowity koszt pożyczek na dowód, mierzony Rzeczywistą Roczną Stopą Procentową rzeczywiście może przyprawić o ból głowy. W niektórych firmach pożyczkowych, RRSO wynosi nawet 1000%, czyli średnio dwadzieścia razy tyle, ile kosztuje kredyt gotówkowy w banku! Z kosztami tymi na szczęscie można coś zrobić.

Wybór firmy pożyczkowej

Z pewnością najwięcej można zaoszczędzić już... przed wzięciem pożyczki na dowód. Jej cena jest bowiem bardzo różna w różnych parabankach, a kluczem do niższej raty jest po prostu wybór najtańszej oferty. 

Jak to zrobić? Oczywiście przez internet. Najlepszym miejscem do porównywania pożyczek na dowód są fora kredytowe, gdzie prócz suchych faktów znajdziemy również opinie i komentarze pożyczkobiorców. Warto zaznaczyć, że w czasie analizy warto zwracać uwagę głównie na wspomniane RRSO, bo właśnie ten współczynnik najlepiej odzwierciedla ile faktycznie kosztuje pożyczka na dowód

Przez internet!

W wielu firmach koszty szybkich można też ciąć, decydując się na pozyczenie pieniędzy przez internet. W ten sposób nie tylko otrzymujemy nieco niższe oprocentowanie, ale przede wszystkim unikamy wysokich kosztów obsługi domowej.  A t o właśnie te koszty, w przypadku pożyczek na dowód, stanowią sporą część zysków parabanków.

Oczywiście nawet po zastosowaniu się do powyższych rad, pożyczka na dowód i tak będzie droższa niż kredyt gotówkowy. Mimo tego gra naprawdę jest warta świeczki, bo oszczędności mogą wynieść kilkaset złotych. Być może nie jest to jakaś piorunująca kwota, ale z pewnością znajdziemy dla niej inne zastosowanie w domowym budżecie!


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

moody

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl