Jakie sukienki wizytowe zakładać?


Jakie sukienki wizytowe zakładać?
2012-02-09
W co się ubrać? To pytanie, które może przerażać. Zwłaszcza wtedy, gdy chodzi o sukienki wizytowe lub inne tego rodzaju kreacje. A więc – w co się ubrać?

Dajmy na to, dostajecie zaproszenie, na którym stoi małymi literami: „black tie”. W przypadku mężczyzny, sprawa jest jasna – mucha i smoking. Kobiety mają gorzej. Dlaczego? Ponieważ muszą wybrać swoje sukienki wizytowe spośród wielu i w zasadzie nie mają nikogo do pomocy. Poza poradami z zakresu savoir vivre. I ich powinny się trzymać.

Sukienki wizytowe najwyższego szczebla

Jeśli na zaproszeniu widnieją słowa „black tie” należy dobierać sukienki wizytowe szczególnie uważne. Trzeba przy tym pamiętać o tym, że takie suknie powinny być dopasowane nie tylko do okazji, ale też do ubioru innych uczestniczek wieczoru.

O co chodzi? Załóżmy, że zostaliśmy zaproszeni na jubileusz. Sukienka wizytowa nie powinna być bardziej wyszukana niż ta, którą założy jubilatka. W przeciwnym razie dojdzie do naruszenia zasad dobrego wychowania.

Same sukienki wizytowe tego typu powinny być wykonane z cieńszego niż zwykle materiału. Mogą też być zrobione z jedwabiu, atłasu czy żorżety. Jeżeli chodzi o fason, to nie należy zakładać dłuższej sukienki niż najważniejsza osoba na przyjęciu.

Ważne, żeby zwrócić uwagę na porę, w czasie której odbywa się impreza. Im później, tym bardziej elegancka suknia. Można też wtedy dodać do niej więcej elementów ozdobnych. Kolor? Tu o wszystkim decyduje moda. Warto jednak dopasować go do typu urody kobiety.

Sukienki wizytowe nieco skromniejsze

Może się zdarzyć, że sukienki wizytowe będą nieco skromniejsze. Mniej wyszukane, ale nadal eleganckie. W ich przypadku nadal obowiązują dość sztywne zasady, które jednak mogą być nieco rozluźnione w niektórych przypadkach. Jak więc się ubrać?

Można wybrać uroczystą garsonkę, w której dekolt będzie nieco większy niż zwykle. Można założyć uroczysty kostium. Ważne, żeby był dopasowany do ciała i podkreślał sylwetkę. Co ważne – także tkaniny powinny być wysokiej jakości. Sprawdzi się więc aksamit albo jedwab lub pochodne. Ale uwaga: wykluczone są tkaniny lekkie i zwiewne. A już tym bardziej przeźroczyste.

Należy też zadbać o dodatki. W tym – odpowiednie buty, na przykład – czółenka na wyższym i cieńszym niż normalnie obcasie. Także torebka odgrywa ważną rolę. Powinna być niewielka i elegancka.

Dopasowane do ubioru mężczyzny

O czym jeszcze należy pamiętać? Choćby o tym, żeby sukienki wizytowe były dopasowane do tego, co ma na sobie mężczyzna. Przede wszystkim – kolorystycznie. Jeśli kontrast będzie zbyt duży, może źle wyglądać. Podobnie będzie wtedy, gdy różnica stylów między kobietą i mężczyzną będzie za duża.

Oczywiście, nie znaczy to, że kobieta ma zakładać to samo, co mężczyzna, na przykład czarną sukienkę dopasowaną do czarnego smokingu. Chodzi o ogólny styl i barwę.

Wybór sukni wizytowej nie jest prosty, dlatego dobrze się do niego przyłożyć. W przeciwnym razie może się okazać, że cały wieczór zostanie zmarnowany. A kobietę, która ubrała się nietaktownie wszyscy inni będą wspominać przez długi czas.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

sbart

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl