JuraPark Popularyzatorem Nauki 2011 roku


JuraPark Popularyzatorem Nauki 2011 roku
2012-02-23
Prehistoryczne Oceanarium, Multimedialny Tunel Czasu, Pawilon Paleontologiczny i doskonale odwzorowane modele dinozaurów. To tylko niektóre z wielu atrakcji JuraParków, nagrodzonych w prestiżowym konkursie „Popularyzator Nauki” za przekazywanie wiedzy o dinozaurach i czasach, w których żyły.

Już po raz siódmy PAP oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało nagrodę „Popularyzator Nauki" ludziom i instytucjom, którzy w wyróżniający się sposób krzewią naukę w polskim społeczeństwie. W tym roku nagrodę w kategorii Instytucja Nienaukowa zdobyło Stowarzyszenie Delta - właściciel JuraParków w Bałtowie, Solcu Kujawskim i Krasiejowie.

- Nasze parki to  rodzinne centra dobrej przygody.  Od samego początku oprócz dostarczania rozrywki duży nacisk kładliśmy także na rozpowszechnianie wiedzy o paleontologii, biologii czy geologii  - mówi Monika Pękala z działu marketingu JuraParku - Staramy się łączyć edukację z przygodą i rozrywką. Tytuł „Popularyzator Nauki" jest dla nas ważnym wyróżnieniem. Świadczy o tym, że cel, jaki obraliśmy na początku - „Uczyć bawiąc i bawić ucząc"  - był właściwy.

JuraParki to miejsca atrakcyjne dla całej rodziny, gdzie nie tylko można się zrelaksować i przeżyć ciekawą przygodę, ale także „pobawić" nauką. Obok Parku Rozrywki, Bajkowej Krainy Dinozaurów, Kina Emocji 5D znajdują się tu także m.in. atrakcje, dzięki którym dzieci samodzielnie mogą odkopać, ukryty w piasku szkielet dinozaura. Ważnym wyróżnikiem jest również to, że wszystkie modele dinozaurów powstają pod okiem paleoartystów. Każdy nowy „mieszkaniec" tworzony jest z wielką dbałością o szczegóły i w zgodzie z najnowszymi odkryciami naukowymi.

- Dbamy o utrzymywanie wysokich standardów naukowych. Współpracujemy ze światowej sławy znawcami dinozaurów oraz odkrywcami ich tropów - dodaje Monika Pękala - Wydajemy publikacje popularnonaukowe, organizujemy wystawy oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży. Otworzyliśmy Prehistoryczne Oceanarium oraz Multimedialny Tunel Czasu -wszystko po to, aby nasi goście mogli zobaczyć, jak wyglądał świat miliony lat temu.

Na terenie JuraParków prowadzone są także wykopaliska. W Krasiejowie w sezonie letnim można podglądać pracę paleontologów. Jest to również jedyne miejsce w Europie, gdzie turyści podziwiają kości i szczątki przez przeszkloną podłogę - dokładnie w miejscu ich odkrycia.

Więcej informacji o atrakcjach w Jura Parkach na stronie www.jurapark.pl


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

i.ozaist

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl