Kiedy więcej znaczy lepiej – czyli wysublimowany maksymalizm


Kiedy więcej znaczy lepiej – czyli wysublimowany maksymalizm
2025-04-08
Po latach królowania minimalizmu projektanci wnętrz coraz śmielej spoglądają w przeciwnym kierunku – poszukując wielowymiarowych i efektownych przestrzeni. Sięgając po typowe dla maksymalizmu odważne kolory, wyraziste wzory czy różnorodne tekstury tworzą bogate i dynamiczne wnętrza.

Pokój udekorowany intensywnym energetycznym kontrastem Turkusowej Głębi i pomarańczowego Tutti Frutti z kolekcji Dekoral już tylko dzięki temu zestawieniu kolorystycznemu tworzy niezwykle wyszukaną i przykuwającą uwagę przestrzeń. Przy ozdobieniu ścian sztukateriami i wprowadzeniu pluszowej kanapy Chesterfield w butelkowej zieleni oraz złotych dodatków wnętrze zyskuje jednoznacznie bogaty styl. Wyraziste i obfite dekoracje w postaci potężnego ozdobnego lustra czy czarno-białego dywanu o geometrycznym wzorze oraz wszechobecne utrzymane w tej tonacji grafiki sprawiają, że aranżacja ta staje się wizytówką odważnego maksymalistycznego stylu przez duże M. Kontrastujące pomarańczowe krzesła i tekstylia stają się harmonijnym kolorystycznym dopełnieniem tej wielowymiarowej przestrzeni.

Nutę maksymalizmu można też wprowadzić w subtelny sposób do szykownego salonu w delikatnej szarości. Zróżnicowanie tekstur na ścianach i ich zapełnienie dziełami sztuki czy obfitością regałów na książki stworzy punkt wyjścia dla dalszego eksperymentowania z finezyjnym wielowymiarowym dekorowaniem wnętrza. Świetnie w tej roli odnajdą się meble o odważnych i odmiennych wzorach, jak kontrastowe pasy i kratki, rzeźby czy plecionki, a także materiały o rozmaitej fakturze - skóry, plusze, płótna, żakardy czy metalowe koronki. Ich nieoczywiste zestawienie sprawi, że wnętrze zyska maksymalistyczny styl w nienachalnym wydaniu, o wypełnionej w każdym szczególe głębi. Dzięki wykorzystaniu niewielu kolorów, w tym dominującej jasnej szarości Tender od Beckersa, mimo bogactwa zastosowanych faktur, wzorów i dekoracji salon zachowa swój elegancki charakter. 

Założenia maksymalizmu można też wykorzystać do stworzenia wyciszającej i niezwykle wytwornej sypialni. Delikatny turkus J442 Menthol z palety Tikkurila, pokrywający ozdobione sztukateriami ściany, będzie stanowić wdzięczne tło dla grafiki w pudrowym różu, eleganckiego krzesła czy pokaźnych rozmiarów  welurowego wezgłowia łóżka. W takim otoczeniu złote akcenty zyskają status must have, podkręcając pastelową zabawę kolorami i fakturami w kierunku maksymalizmu. 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PractumConsulting

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl