Klimat Elektrowni Powiśle


Klimat Elektrowni Powiśle
2023-12-21
Elektrownia Powiśle to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc na mapie warszawskiego Powiśla. Kompleks składa się z przestrzeni handlowo-gastronomicznej, luksusowych apartamentów, hotelu oraz biurowców.

Budynek eksponuje historyczne elementy, a przypominające europejskie ulice handlowe wnętrza nadają mu wyjątkowy charakter, który zachowany został również w łazience.

Z poszanowaniem historii

Elektrownia Powiśle rozpoczęła swoja działalność w 1904 roku i zaopatrywała w energię całą Warszawę. Wojna, a następnie odbudowa miasta sprawiły, że część budynków elektrowni została wyburzona, a produkcja prądu zakończyła się w 2001 roku.

Rewitalizacja budynku rozpoczęła się w 2016 roku. Za projekt architektoniczny Elektrowni Powiśle odpowiada pracownia APA Wojciechowski Architekci we współpracy z Belotto Design (projekt wnętrz Beauty Hall) oraz vsf-creative (projekt wnętrz Food Hall oraz przestrzeni eventowej The Market). Przy nadaniu temu ponad 100-letniemu miejscu nowych funkcji, zachowano także jak najwięcej jego pierwotnych cech. Ścisła współpraca z konserwatorami zabytków oraz dobranie odpowiednich materiałów pozwoliło nadać całemu obiektowi spójny charakter. Wcześniej wygrodzony teren Elektrowni Powiśle, obecnie jest integralną częścią Powiśla, otwartą na jego mieszkańców, z pełnym poszanowaniem historii.

We wrześniu 2021 roku, we francuskim Cannes, Elektrownia Powiśle otrzymała główną nagrodę w MIPIM Awards 2021. To najbardziej prestiżowy, ogólnoświatowy konkurs skupiający wszystkich uczestników rynku nieruchomości.

Świadomie zaprojektowana przestrzeń z wykorzystaniem produktów Geberit

Rewitalizacja historycznej przestrzeni wymaga wykorzystania świadomych rozwiązań oraz zachowania odpowiedniej estetyki. Stelaże podtynkowe Geberit Duofix mają uniwersalne zastosowanie, dzięki czemu umożliwiły one montaż pisuarów.

W łazienkach swoje zastosowanie znalazły produkty z serii Geberit Modo, wyróżniające się nowoczesnym i eleganckim designem. Ich prosta forma, pozbawiona ozdobników, ułatwia sprzątanie, co jest niezwykle ważne takich miejsc jak Elektrownia Powiśle, które tętnią życiem oraz nieporównywalnym stylem.

GEBERIT KNOW-HOW

  • Stelaże podtynkowe Geberit Duofix
  • Ceramika Geberit Modo

www.geberit.pl


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

OKK!

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl