Kobiety, które zmieniły świat – czyli propozycje na Dzień Kobiet od Romance TV!


Kobiety, które zmieniły świat – czyli propozycje na Dzień Kobiet od Romance TV!
2024-02-08
Międzynarodowy Dzień Kobiet, czyli 8 marca, Romance TV świętować będzie tradycyjnie pokazując filmy, których bohaterkami są niezwykle silne kobiety. Na antenie zagoszczą takie pozycje jak „Maria Montessori, życie dla dzieci”, „Taka jak ta” i „Beate Uhse - Prawo do miłości”.

Dzień kobiet z postaciami silnych kobiet

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, od godziny 14:00, Romance TV ma w programie historie o niesamowitych postaciach, które w swoich czasach trochę zmieniły świat. Serię filmowych biografii rozpocznie Maria Montessori, twórczyni uznawanej na całym świecie pedagogiki Montessori. Na „Maria Montessori, życie dla dzieci” stacja zaprasza o godz. 14:00 (cz. 1.) i 16:00 (cz. 2.).

O godz. 18:05 dzięki „Taka jak ta”, widzowie przeniosą się do początku lat siedemdziesiątych. Młoda sekretarka Siggi Thieme ma jedno wielkie marzenie: pragnie zostać oficerem śledczym policji. Jako jedna z pierwszych kobiet kandyduje do policji kryminalnej, rzucając tym samym wyzwanie dotychczasowym wyobrażeniom o roli mężczyzny i kobiety i zadając kłam utartym scenariuszom życiowym.

O godz. 20:00 Romance TV zaprasza na „Beate Uhse – Prawo do miłości”. Film opowiada pasjonującą historię Beate Uhse, kobiety, która całe życie poświęciła tworzeniu swojej legendarnej firmy. Beate cechowała bardzo silna osobowość i odważne zapatrywania, a jej zaangażowanie i walka o wolność seksualną pomogły wielu ludziom, a przede wszystkim kobietom w czerpaniu pełniejszej przyjemności z życia miłosnego. Uhse była gotowa ponosić ryzyko, jakie kiedyś niosła ze sobą tego typu działalność. Płaciła za tę gotowość wysoką cenę. Kilkakrotnie oskarżano ją o łamanie zasad moralnych, a nawet aresztowano. Mimo to udało się jej w końcu przełamać stereotypy, iść konsekwentnie raz obraną drogą i odnieść znaczący sukces. Film ukazuje wydarzenia mające miejsce pod koniec drugiej wojny światowej, opowiada o początkach kariery Beate Uhse, o powstawaniu i sukcesach jej erotycznego imperium aż do roku 1972.

Romance TV prezentuje europejskie seriale i filmy fabularne z najwyższej półki oraz filmowe adaptacje bestsellerów Rosamunde Pilcher, Ingi Lindström, Utty Danelli oraz Katie Fforde. Stacja słynie z romantycznych komedii z najlepszymi europejskimi gwiazdami oraz popularnych serii filmowych, jak „Statek Marzeń”, „Rejs ku szczęściu” czy „Hotel Marzeń”. Seriale, które stały się hitami, to m.in. „Górski lekarz”, „Górscy Ratownicy”.

Romance TV należy do Romance TV Betriebs GMBH, stanowiącej joint venture Mainstream Media AG z ZDF Enterprise GmbH. Za dystrybucję Romance TV w Polsce odpowiada Frame by Frame. Romance TV dociera już do ponad 5,5 milionów gospodarstw domowych w Polsce. Kanał dostępny jest m.in. na Platformie Canal+, w Polsat Box, Orange, UPC, Vectrze, Inea, Toya oraz w innych dobrych sieciach kablowych. Ambasadorem kanału jest Daniel QCZAJ.

romance-tv.pl

facebook.com/RomanceTVCzasNaUczuciaromance-tv.pl, facebook.com/RomanceTVCzasNaUczucia


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ormanaanetaa@gmail.com

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl