Koncepcja simplexity i oprogramowanie ułatwiają wszystkie procesy


2024-10-10
Analiza i ocena trendów i megatrendów mówi nam, które tematy będą budzić zainteresowanie w przyszłości – w gospodarce, polityce i codziennym życiu.
Analiza i ocena trendów i megatrendów mówi nam, które tematy będą budzić zainteresowanie w przyszłości – w gospodarce, polityce i codziennym życiu.
 


Każda osoba, która śledzi zyskujące popularność zagadnienia, na pewno spotkała się z terminem „simplexity”. Połączenie słów „simplicity” (prostota) i „complexity” (złożoność) na pierwszy rzut oka wydaje się zestawiać ze sobą dwie sprzeczności. Termin obejmuje dążenie do prostej i intuicyjnej funkcjonalności złożonych systemów i programów oraz powiązanej łatwości obsługi. Innymi słowy, nawet jeśli same zastosowania stają się coraz bardziej złożone, ponieważ w rezultacie oferują większą wydajność i wartość dodaną, nadal powinny pozostać proste w obsłudze. Kryje się za tym kolejna, zwykła idea: Prostota użytkowania przekłada się na większą satysfakcję i skuteczność. Koncepcja simplexity stała się megatrendem i będzie miała decydujący wpływ na zastosowania przyszłości. 


Produkty analogowe, technologia sieciowa, rozwiązania cyfrowe
Dzięki szerokiemu asortymentowi produktów i innowacyjnej technologii rozwiązania napędowe firmy FAULHABER oferują coraz więcej możliwości. Oznacza to na przykład, że współczesna technologia automatyzacji obejmuje najnowocześniejsze rozwiązania sieciowe. Producenci maszyn stają przed wyzwaniem integracji napędów w heterogenicznych systemach, w których serwomotory o mocy 50 W działają na równych prawach bezpośrednio obok napędów o mocy wielu kilowatów. Tutaj interfejs wykorzystywany do zintegrowania konfiguracji napędu ze stawianymi wymaganiami jest indywidualnie dostosowywany do konkretnego zastosowania. System, niezależnie od tego, jak złożony jest, musi być łatwy w uruchomieniu i obsłudze.

Jak można łatwo wdrożyć rozwiązania napędowe zgodnie z koncepcją simplexity?
Zasadniczo FAULHABER spełnia wymagania systemów heterogenicznych dzięki znacznie rozszerzonemu wsparciu produktów. Użytkownicy z branży robotyki i budowy maszyn są ekspertami w zakresie swoich konkretnych procesów; szczegóły konfiguracji napędu nie należą zazwyczaj do ich podstawowych kompetencji. Dlatego też dużą wagę przywiązuje się do jak najprostszego uruchomienia – tu z pomocą przychodzi darmowe oprogramowanie FAULHABER Motion Manager. Zapewnia ono użytkownikom szerokie wsparcie przy uruchamianiu i konfiguracji systemów napędowych FAULHABER. Graficzny interfejs użytkownika umożliwia stosowanie jednolitych i intuicyjnych procedur niezależnie od używanych rodzin produktów i interfejsu. 


Proste zarządzanie we wszystkich obszarach – dzięki Motion Manager 7
Oprócz nowo zaprojektowanego obszaru do łatwego rozruchu i konfiguracji systemów napędowych, nowy Motion Manager 7 zawiera także różne narzędzia do kontrolowania i obserwowania zachowania napędu, środowisko programistyczne dla programów sekwencyjnych oraz obszar konserwacji do diagnostyki i aktualizacji oprogramowania układowego. Dzięki nowemu, atrakcyjnemu interfejsowi i nowym funkcjom obsługa i konfiguracja stają się dziecinnie proste. Graficzny interfejs użytkownika umożliwia stosowanie jednolitych i intuicyjnych procedur niezależnie od używanych rodzin produktów i interfejsu. Ponadto każdy, kto potrzebuje dodatkowego wsparcia lub ma konkretne pytania, może skorzystać z możliwości zdalnej konfiguracji. Oprócz tego w przypadku konkretnych zastosowań programowych i aplikacyjnych dostępne jest wsparcie FAULHABER MC.

Motion Manager 7 obsługuje następujące sterowniki: rodzina MC V3.0

MC 5010/5005 S
MC 5004 P
MC 3603 S
MC 3001 B/P
MCS 3242/3268 BX 4
- MCS 3274 BP4
oraz nowy 22xx... BX4 IMC
Obsługiwane są również interfejsy ze złączami USB, CAN (obsługiwane interfejsy: HMS-IXXAT, Peak) i RS232 (COMx).

https://www.faulhaber.com/en/motion/usability-has-a-new-name/

 


Ramka z informacjami o firmie: Specjaliści napędów z Schönaich 
FAULHABER specjalizuje się w rozwoju, produkcji i wdrażaniu wysoce precyzyjnych systemów napędów miniaturowych, serwokomponentów i elektroniki napędowej o mocy wyjściowej do 200 W. Firma zajmuje się produkcją rozwiązań konstruowanych pod specjalne wymagania klienta oraz oferuje szeroki wybór produktów standardowych, takich jak silniki bezszczotkowe, miniaturowe silniki DC, enkodery czy sterowniki ruchu. Marka FAULHABER jest uznawana na całym świecie za symbol najwyższej jakości i niezawodności w kompleksowych i wymagających obszarach zastosowań, takich jak technologia medyczna, automatyka przemysłowa, optyka precyzyjna, telekomunikacja, przemysł lotniczy i kosmiczny oraz robotyka. Od potężnego silnika DC z momentem obrotowym ciągłym 200 mNm po filigranowy mikronapęd o średnicy 1,9 mm – standardową ofertę FAULHABER można konfigurować na 25 milionów sposobów dla odpowiedniej optymalizacji w określonym zastosowaniu. Taka technologiczna baza możliwości konstrukcyjnych stanowi podstawę do wprowadzania najróżniejszych modyfikacji, umożliwiających sprostanie najbardziej wymagającym potrzebom klientów.

Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

hazephase

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl