Konstrukcja stalowa hali


2019-03-27
Konstrukcja stalowa hali to rozwiązanie, który stał się normą w organizacji przestrzeni produkcyjnej. Po rozbiórce hali ożebrowanie można poddać recyklingowi, w dodatku ma tę przewagę nad elementami z drewna, że jest stworzona do większej wytrzymałości.

Modelowanie konstrukcji stalowej hali

Na początku mamy niezwykle złożony czas planowania konstrukcji. Wymaga wielu wyliczeń, szczegółowych i precyzyjnych, gdyż od ich autora zależy, czy projekt zostanie przyjęty i czy hala będzie bezpieczna. Nie da się do projektowania podejść na luzie, dlatego że w takich halach znajduje się naraz wielu ludzi i przechowuje się w niej wartościowy sprzęt, ponadto od projektu zależy spełnienie wymogów BHP. Dzięki laserowym dalmierzom i sprzętowi pomiarowemu oraz programom wizualizacyjnym projektanci mogą w każdej chwili sprawdzić, czy konstrukcja nie będzie posiadała wad już na etapie planowania. Gdy powstanie projekt, trzeba wybrać właściwy rodzaj surowca, dzięki czemu konstrukcja stanie się wytrzymała i bezpieczna, a także najmniej podatna na rdzewienie ten ostatni problem może stać się poważnym problemem, który stworzy niebezpieczeństwo zawalenia stropu.

Pozytywy i negatywy

Wszystko ma swoje plusy i minusy, podobnie konstrukcje wykonane ze stali. Ogromną zaletą konstrukcji stalowych hali jest błyskawiczny, w porównaniu do innych metod, czas wykonania. Zaraz po procesie odlewania konstrukcji w odlewni i nieskomplikowanym cyklu obróbek, które uczynią całość gotową do montażu, przewozi się je na plac i zespala w szkielet, a po pokryciu w halę. Do szybkich postępów w stawianiu konstrukcji da się zaliczyć to, że buduje się halę, nie czekając na sprzyjający kalendarz, ponieważ nie przeszkadzają temu żadne niesprzyjające warunki atmosferyczne. Do ujemnych stron zaliczymy śmiertelnego wroga stali, czyli rdzę. Z pewnością konstrukcja za jakiś czas zacznie korodować i nawet pokrycie jej odpowiednimi substancjami jedynie zwolni działanie efektów, więc trzeba liczyć z końcem jej przydatności do użytkowania.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl