Konto inwestycyjne dla najmłodszych już dostępne - Fondee zachęca rodziców do inwestowania pieniędzy


2023-09-10
Prawie połowa rodziców w Czechach uważa, że ich dzieci potrzebują więcej niż 100 000 zł, aby ukończyć szkołę i usamodzielnić się.

Zdecydowana większość z nich odkłada pieniądze na przyszłość swoich pociech, przy czym często nieświadomie wybiera metody, które w rzeczywistości zmniejszają realnie ich oszczędności. Tylko ułamek dorosłych decyduje się na inwestowanie w celu zgromadzenia kapitału na przyszłość dla swoich dzieci. Około 13% kupuje akcje, a zaledwie kilka procent terminowe depozyty, obligacje czy ETF-y. Takie wnioski płyną z najnowszego badania przeprowadzonego przez Ipsos na zlecenie czeskiej platformy inwestycyjnej Fondee. 

 Odpowiedzialni rodzice powinni troszczyć się o finansową przyszłość swoich dzieci. Aby im w tym pomóc, Fondee stworzyło nowatorskie konto inwestycyjne dla najmłodszych, z obniżoną opłatą. Usługa dostępna jest w ofercie spółki od 4 września 2023 roku.  Podobnie jak konto "dla dorosłych", składa się ono z funduszy ETF, a wszystkie depozyty są automatycznie inwestowane. Wystarczy jedno zlecenie stałe i zajmuje się nimi aplikacja. Dodatkowo, w przypadku dzieci, inwestować można z obniżoną opłatą w wysokości 0,2% wartości portfela rocznie.

Aktualnie mamy tak wiele możliwości inwestowania czy oszczędzania, że tylko nieliczni rodzice wybiorą skomplikowane lub ryzykowne instrumenty inwestycyjne. Niemniej klasyczne lokaty terminowe lub konta oszczędnościowe w obecnej sytuacji nie są w stanie zabezpieczyć oszczędności przed inflacją. W Fondee konta inwestycyjne dla dzieci oferują rozsądny balans między ryzykiem a stopą zwrotu. Zainwestowany kapitał może pokonać inflację, przy czym opłaty za korzystanie z konta pozostaną na minimalnym poziomie - komentuje Eva Hlavsa, założycielka fintechu Fondee.

 Dzięki nowemu kontu rodzice mogą zapewnić swoim pociechom nawet dwukrotność ulokowanej kwoty w porównaniu do standardowego konta oszczędnościowego w banku. W dniu 18. urodzin dziecka konto przechodzi pod jego zarząd i staje się klasycznym portfelem – otrzymuje pełny dostęp do swoich inwestycji. Może wypłacić pieniądze i mieć je na koncie w ciągu 3 dni - lub nadal je pomnażać. W przypadku, kiedy wypłacenie pieniędzy jest konieczne, zanim dziecko osiągnie pełnoletność, dotychczasowa opłata za zarządzanie zostanie przeliczona według wysokości standardowej stawki 0,9% rocznie. Co ważne, również członkowie rodziny mają możliwość zasilenia konta dziecka z okazji urodzin, świąt czy innych okoliczności. To innowacyjne podejście zastępuje tradycję wręczania kopert, zapewniając nowoczesną i opłacalną alternatywę.

Każde nowo założone konto dla dziecka, które zostanie zasilone kwotą min. 100 zł otrzyma 50 zł bonusu od Fondee. Promocja trwa do końca września. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.fondee.pl/produkty/konto-dziecka


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawekul

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl