Kraina 44 wysp czeka!


2011-08-08
Jedna z najszerszych plaż w Polsce, słynna latarnia morska, Stawa Młyny, malowniczy deptak i przyjemna morska bryza – to najczęstsze skojarzenia ze Świnoujściem, do którego dotrzemy z Wrocławia w około 2 godziny. 7 sierpnia linie Jet Air uruchomiają sezonowe połączenie do portu Heringsdorf.

Bezpośredni lot do niemieckiego lotniska Heringsdorf, oddalonego od Świnoujścia o ok. 9 km to nowość w sezonowej ofercie wrocławskiego lotniska. – To kolejne, po Gdańsku połączenie z Bałtykiem, które uruchamiamy w czasie tegorocznych wakacji. Cieszymy się, że bezpośrednio z Wrocławia możemy zaoferować szybki i komfortowy przelot na wymarzony urlop, jako alternatywę dla wielogodzinnej podróży samochodem czy pociągiem - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Portu Lotniczego Wrocław. Sezonowe połączenie będzie obsługiwała linia Jet Air, ta sama, która uruchomiła ostatnio poranne loty do Warszawy. Ceny rozpoczynają się od 169 złotych w jedną stronę, a samolot zabierze na pokład 46 pasażerów.

Pierwszy sezonowy lot z Wrocławia planowany jest na 7 sierpnia. Samoloty będą latać na wyspę Uznam w każdą niedzielę o godz. 9.50, a z powrotem o godz. 17.50. – To oznacza, że stęsknieni za widokiem Bałtyku mogą polecieć nawet na jeden dzień i wybrać się na plażę w Świnoujściu albo w Heringsdorfie i zjeść na obiad świeżą rybkę – dodaje Jarosław Sztucki. Bilety lotnicze do turystycznego centrum Zachodniego Pomorza można rezerwować na stronie przewoźnika pod adresem www.jetair.pl.

Malowniczo położone Świnoujście to jedno z najpopularniejszych miejsc wypoczynku w Polsce. Jako jedyne polskie miasto ulokowane jest w krainie 44 wysp, z czego zamieszkane są jedynie trzy największe - Uznam, Wolin i Karsibór. Imponująca plaża o szerokości 100 metrów sprawia, że nawet w środku sezonu bez trudu można znaleźć dla siebie wygodne miejsce na złocistym piasku. Symbolem miasta jest Stawa Młyny, czyli słynny znak nawigacyjny w kształcie wiatraka, który stoi samotnie na falochronie, tuż obok wejścia do portu.

Atrakcje Świnoujścia:

·          Stawa Młyny - znak nawigacyjny w kształcie wiatraka - najbardziej rozpoznawany symbol Świnoujścia. „Wiatrak" usytuowany jest na końcu kamiennego Falochronu Zachodniego, który wieńczy plażę po stronie wyspy Uznam. Po przeciwnej stronie, na wyspie Wolin, położony jest  Falochron Wschodni. Falochron o długości ok. 140 metrów to najdłuższy kamienny falochron  w Europie.

·          Latarnia Morska – wybudowana w 1858 roku latarnia jest jedną z największych atrakcji turystycznych Świnoujścia. Ma 68 metrów wysokości, a na górę prowadzą kręte schody o ponad 300 stopniach. To najwyższa latarnia nie tylko polskiego wybrzeża, ale również najwyższa na Bałtyku oraz jedna z najwyższych na świecie!

·          Fort Gerharda -  zwany również Fortem Wschodnim jest jednym z najlepiej zachowanych XIX-wiecznych fortów nadbrzeżnych w naszej części Europy. Wybudowany przez pruskich fortyfikatorów był jednym z czterech podstawowych dzieł obronnych składających się na Twierdzę Morską Świnoujście.   

·          Zlot Żaglowców – największą tegoroczną atrakcją jest słynny żaglowiec „Bounty”. To prawdziwa gwiazda pływającej floty. Historia buntu załogi stała się scenariuszem wielu filmów, ale żaglowiec najbardziej znany jest z megaprodukcji „Piraci z Karaibów”. Oprócz pirackiego statku będzie można zobaczyć również tak znane żaglowce, jak: Minerva, J.R. Tolkien, Artmis, Kapitan Głowacki, Baltic Lady i Olander.

Atrakcje Heringsdorfu:

·          Termy Bałtyckie - składają się z sześciu basenów, w których można skorzystać z kąpieli w temperaturze 30-34 °C. Trzy napełnione są miejscową jodo-solanką. To doskonała alternatywa dla lubiących wodę nieco cieplejszą niż morska.

·          Molo - wybudowane w 1899 r. liczy 280 m w głąb morza. W roku 1993 molo zostało odrestaurowane na wzór współczesnej architektury. Jako jedno z nielicznych we wschodniej części Bałtyku zostało uznane za zabytek. Na placu przed wejściem na molo znajduje się secesyjny zegar szafkowy.

·          Dom Dziecka Cesarza Wilhelma - kompleks budynków, ufundowany przez cesarza Wilhelma II Hohenzollerna, w których znajdował się dom dziecka. Od 1993 r. jest młodzieżowym letniskowym ośrodkiem sportu w Ahlbecku.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Port Lotniczy Wrocław
http://www.airport.wroclaw.pl/

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl