Kredyt ekologiczny ze wsparciem Lena Lighting
![]() |
Polski rząd rozpoczął kolejny nabór wniosków do programu „Kredyt ekologiczny”. Ma on pomóc firmom w całym kraju pozyskać środki na modernizacje i prężny rozwój w myśl idei bezpieczniejszej, zielonej przyszłości.
W procesie wspierać będzie marka Lena Lighting która nie tylko przygotuje kompleksowy projekt, ale też pełną wycenę do przedłożenia w ministerialnym wniosku.
Polski rząd rozpoczął kolejny nabór wniosków do programu „Kredyt ekologiczny”. Ma on pomóc firmom w całym kraju pozyskać środki na modernizacje i prężny rozwój w myśl idei bezpieczniejszej, zielonej przyszłości. W procesie wspierać będzie marka Lena Lighting która nie tylko przygotuje kompleksowy projekt, ale też pełną wycenę do przedłożenia w ministerialnym wniosku.
Oświetlenie stanowi dziś jeden z najważniejszych obszarów zielonej transformacji: innowacyjne, wysoce energooszczędne lampy zapewniają ogromne oszczędności praktycznie od chwili uruchomienia i zaprogramowania. Dlatego już dziś warto zadbać o komfort pracowników, a przy tym przeciwdziałać kryzysowi klimatycznemu. Właśnie z tą myślą powstał nowy program rządowy dla firm.
Nowe plany na zmiany
Kredyt klimatyczny to inicjatywa, która ma szansę odmienić oblicze polskiego rynku. Szczególnie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, ponoszących znaczące wydatki na utrzymanie firmy, w tym na energię elektryczną. Sama fotowoltaika nie wystarczy - jej dopełnieniem powinna być wymiana tradycyjnego oświetlenia na wysoce energooszczędne lampy, które dostosowują swoje działanie do warunków panujących na zewnątrz. Tego typu asortyment posiada Lena Lighting, jeden z wiodących producentów oświetlenia w Polsce.
- O tym, jak istotne jest podejmowanie działań w obszarze oświetlenia mówi się od dawna. Wciąż jednak kwestie finansowe blokują wiele polskich przedsiębiorstw przed implementacją nowych rozwiązań. A te są na wyciągnięcie ręki. Dlatego cieszymy się, że rozpoczął się kolejny etap przyjmowania wniosków w programie „Kredyt ekologiczny”, który znacznie przyspieszy zmiany. Teraz każdy przedsiębiorca, który posiada zdolność kredytową i chce sprawić, by jego firma stała się przyjazna środowisku naturalnemu, ma szansę na milionowe wsparcie od rządu oraz formalną pomoc przy tworzeniu projektu – wyjaśnia Magdalena Chojnacka, Marketing Manager w Lena Lighting.
Dla kogo „Kredyt ekologiczny”?
Alokacja środków w programie Kredyt ekologiczny wynosi 350 milionów złotych, co oznacza, że szanse na pozyskanie niezbędnej kwoty są stosunkowo wysokie. Minimalne dofinansowanie to 2 miliony, o które można wnioskować na modernizację w obrębie infrastruktury budynkowej, maszyn oraz urządzeń. Uprawnione do skorzystania są przedsiębiorstwa prowadzące działalność gospodarczą na terenie Polski, spełniające kryteria mikro-, małego lub średniego przedsiębiorcy (zgodnie z Rozporządzeniem KE 651/2014 small mid-caps lub mid-caps) oraz posiadające zdolność kredytową.
Rolą Lena Lighting jest wsparcie na etapie przygotowania projektu modernizacji oświetlenia, który spełni wymagania dofinansowania i zapewni oszczędności energii sięgające nawet 70%. Na jego podstawie wnioskodawca uzyska komplet danych niezbędnych do złożenia wniosku w programie.
- To dla nas ważne, aby dotrzeć do możliwie największej grupy firm, które potrzebują kompleksowego wsparcia już od chwili podjęcia decyzji o wprowadzaniu zmian. Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na każde pytanie i doradzą najkorzystniejsze finansowo opcje. Ponadto każdy nasz produkt możemy dostosować do indywidualnych wymagań, personalizować i zapewnić wieloletnią gwarancję. – dodaje Chojnacka.
Wnioski w programie „Kredyt ekologiczny” można będzie składać od 24 października 2025 aż do 8 stycznia 2026.
Nadesłał:
V5 Group
|