Kredyt konsolidacyjny dla małych i średnich przedsiębiorstw
Utrata płynności finansowej bywa zagrożeniem każdego przedsiębiorstwa. Kredyty są często jedynym ratunkiem na tego typu sytuacje, jednak w chwilach kryzysowych łatwo stracić głowę i wpaść w finansowe pułapki.
O ile sytuacja w firmie nie jest na tyle dramatyczna, że nieuniknione będzie ogłoszenie upadłości, warto zastanowić się nad konsolidacją zadłużenia i zdecydować na konsolidacyjny kredyt dla firm.
Kredyt konsolidacyjny jest długoterminowym zobowiązaniem wobec banku, udzielanym na spłatę innych zadłużeń sumując je w jedno i upraszczając wszelkie formalności. Kredytobiorca zamiast spłacać wiele zobowiązań w różnych bankach i o różnych kwotach rat, ma do spłaty tylko jedno, w jednym banku i w jednej ustalonej kwocie.
Jako zabezpieczenie takiego konsolidacyjnego kredytu dla firm, bank wymaga posiadania nieruchomości, której hipoteka zostaje obciążona na czas trwania zadłużenia. Ważna przy ocenie zdolności kredytowej jest także historia kredytowa, więc istnieje ryzyko, że przedsiębiorstwa borykające się z poważnymi kłopotami finansowymi mogą otrzymać odmowę udzielenia takiego zobowiązania.
Konsolidacyjny kredyt dla firm można zastosować w przypadku, kiedy przedsiębiorstwo posiada szereg zadłużeń poważnie obciążających budżet jak: linie debetowe, pożyczki gotówkowe, czy wysoko oprocentowane karty kredytowe. Dzięki skonsolidowaniu wszystkich tych zadłużeń w jeden kredyt można zyskać na niższych miesięcznych ratach i oprocentowaniu, a przez to obniżyć koszty, co w przypadku utraty płynności finansowej może być dla zadłużonej firmy bardzo korzystne. Oczywiście jeśli pozwoli na to wartość nieruchomości będąca zabezpieczeniem kredytu.
Konsolidacyjny kredyt dla firm jest dobrym rozwiązaniem na wyjście z długów i obniżenie miesięcznych wydatków przedsiębiorstwa. Z powodzeniem zobowiązanie to połączy wszystkie dotychczasowe raty w jedną mniejszą i niżej oprocentowaną, zwiększy zdolność kredytową firmy, zyska możliwość wydłużenia okresu kredytowania, a także dzięki obciążeniu hipoteki nieruchomości będącej zabezpieczeniem kredytu, zmniejszy także marżę.
Nadesłał:
abtarasew1
|