Lingoal w nowej wersji: 138 859 słówek do nauki angielskiego


Lingoal w nowej wersji: 138 859 słówek do nauki angielskiego
2012-10-22
W Apple App Store pojawiła się nowa wersja przeglądarki do nauki angielskiego Lingoal, która została wyposażona w słownik WordNet, stworzony przez jedną z elitarnych uczelni amerykańskich.
Dzięki niemu, przeglądając internet w Lingoal - nr 1 w kategorii darmowych aplikacji edukacyjnych w Polsce - można teraz sprawdzić znaczenie i stworzyć ćwiczenia umożliwiające naukę 138 859 słówek w języku angielskim. To 4 razy więcej niż w poprzedniej wersji aplikacji.
 
Dodanie większego słownika to najważniejsza i najbardziej oczekiwana zmiana w Lingoal. Do tej pory użytkownicy przeglądarki mogli korzystać ze słownika angielsko-polskiego, który zawierał około 30 tys. słów. Było to wystarczające dla osób początkujących i średnio zaawansowanych w nauce angielskiego. Jednak użytkownicy z lepszą znajomością angielskiego chcieli więcej. Dlatego w nowej wersji aplikacji pojawił się dodatkowo anglojęzyczny słownik WordNet, stworzony i utrzymywany przez jedną z wiodących amerykańskich uczelni z Ivy League. Termin ten odnosi się do ośmiu najlepszych uniwersytetów w USA: Princeton, Pennsylvania, Yale, Brown, Columbia, Cornell i Darthmore College. Słownik zawarty w aplikacji ma 138 859 słówek. Podaje on ogólne definicje dla każdego słowa, napisane po angielsku przy użyciu najprostszych wyrazów i dodatkowo zilustrowane przykładowymi zdaniami.
 
"Dzięki nowemu słownikowi nasza aplikacja stała się idealnym narzędziem dla osób, które lubią uczyć się angielskiego korzystając wyłącznie z anglojęzycznych słowników. Oczywiście angielski cały czas się zmienia i nie ma na świecie słownika w pełni kompletnego, jednak nowa wersja Lingoal powinna zadowolić większość Polaków uczących się angielskiego, gdyż obecnie zawiera również specjalistyczne słownictwo" - powiedział Niss Jonass Carlsson, CEO firmy Brainglass, która stworzyła aplikację.
 
Użytkownicy nowej wersji Lingoal znajdą też w przeglądarce nowy system komunikatów, które co jakiś czas będą ich informowały o niewykorzystywanych możliwościach aplikacji i zachęcały do ich wypróbowania. Ma to zwiększyć użyteczność Lingoal.
 
Lingoal to przeglądarka internetowa z zaawansowanymi funkcjami do nauki angielskiego. Przeglądając anglojęzyczne strony w Lingoal można dotknąć każde nieznane słówko, żeby zobaczyć jego tłumaczenie, posłuchać wymowy i zapisać do modułu ćwiczeń. Nauka i powtarzanie słów w module ćwiczeń nie wymaga połączenia z internetem. Aplikacja jest dostępna za darmo w Apple App Store. Można ją pobrać na iPhone, iPod Touch, iPad z iOS 4.3+. W wersji darmowej Lingoal można zachować i stworzyć ćwiczenia dla 20 słów. Jeśli osiągniemy ten limit, możemy usunąć wcześniej zapisane słowa, aby nadal móc korzystać z aplikacji za darmo. Istnieje także możliwość zwiększania darmowego limitu słów o 5 kolejnych - za każdego znajomego z Facebooka, który przyjmie nasze zaproszenie do korzystania z przeglądarki. Korzystanie z wersji bez limitów kosztuje 4,99 euro na miesiąc, 9,99 euro na pół roku lub 29,99 euro na rok.
 
Poprzednia wersja Lingoal osiągnęła pozycję nr 1 w kategorii darmowych aplikacji edukacyjnych w Apple App Store w Polsce zaledwie w 2 tygodnie od momentu pojawienia się na rynku. Aplikacja znajduje się na też na szczytach rankingów popularności w innych krajach - np. w Rosji to nr 2 wśród darmowych aplikacji edukacyjnych na urządzenia z systemem iOS.
 
Zobacz film pokazujący sposób korzystania z Lingoal: http://youtu.be/glL1HyJPDNc.
Pobierz nową wersję aplikacji: http://bit.ly/N5UkeM.
 
O Brainglass
Brainglass jest producentem mobilnych aplikacji e-learnigowych, który czerpie z ponad 10-letniego doświadczenia szwedzkiej firmy Vocab. Spółka ta była wielokrotnie nagradzana za innowacyjność swoich rozwiązań do wspomagania nauki. Brainglass do tej pory stworzył takie aplikacje do nauki angielskiego, jak Karaoke4English, Read4English, RSS4English czy Dictionary4English. Aplikacje te osiągały pozycję najpopularniejszych aplikacji edukacyjnych na urządzenia z systemem iOS w Polsce i na sześciu innych rynkach.  Więcej informacji na temat firmy jest dostępne pod adresem: www.braingalss.com.

Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRS

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl