Magia Świąt w Porcie Łódź


Magia Świąt w Porcie Łódź
2023-11-29
W Porcie Łódź zaczynamy wielkie odliczanie do Świąt! Na wszystkich gości łódzkiego centrum od początku grudnia czekać będą nie tylko piękne świąteczne dekoracje, ale także mnóstwo bezpłatnych atrakcji.

Świąteczna strefa LEGO, spotkanie z Motomikołajami, przedstawienie teatru kukiełkowego, warsztaty dla dużych i małych – wszystko to już w najbliższy weekend w Porcie Łódź. W Centrum nie zabraknie również najważniejszego gościa, który 6 grudnia przybędzie do nas na swoich saniach wprost z koła podbiegunowego – Świętego Mikołaja.

 

Port Łódź rozpoczyna grudzień z przytupem. Klientów oraz gości centrum już w najbliższy piątek i sobotę (1-2 grudnia) wprowadzi w świąteczny nastrój zorganizowana w Atrium Portu Łódź wielka świąteczna strefa LEGO. To właśnie tu przez dwa dni w godzinach 11:00 – 19:00 będziemy wspólnie pisać i ozdabiać listy do Świętego Mikołaja oraz zbudujemy z klocków LEGO niezwykłe bombki na choinkę. Przygotowania do Świąt to oczywiście także dekorowanie pierniczków. W świątecznej strefie LEGO znajdą się specjalnie przygotowane stanowiska, przy których wspólnie ozdabiać będziemy świąteczne ciasteczka. Jak LEGO, to również i świetna zabawa! Zarówno w piątek (1 grudnia), jak i w sobotę (2 grudnia) Port Łódź zaprasza dzieci wraz z rodzicami i opiekunami do budowania rozmaitych konstrukcji z najpopularniejszych klocków świata oraz udziału w licznych konkursach z nagrodami. Na dzieci czekać będą też zagadki i łamigłówki. Dla najmłodszych uczestników zabawy przygotowana zostanie strefa LEGO DUPLO, czyli basen wypełniony dużymi kolorowymi klockami LEGO.

 

To nie koniec atrakcji zaplanowanych w Porcie Łódź na pierwszy weekend grudnia. W sobotnie popołudnie (2 grudnia) w godzinach 13:30 – 15:30 w sali Chocianowice (w korytarzu niedaleko Media Markt) odbędą się kreatywne warsztaty, na które zaprasza Fundacja Koper Pomaga oraz Łódzkie Centrum Wielokulturowe. Zajęcia zaplanowane zostały dla dwóch grup wiekowych. Najmłodsi w wieku 6 – 9 lat wspólnie z animatorkami zbudują własny teatrzyk z pudełka na buty, a także - za pomocą gliny i koralików - stworzą zimowe ozdoby. Dla dzieci w wieku 10 – 12 lat przygotowane zostały warsztaty manualne, na których z masy plastycznej ulepimy świątecznego skrzata. Z wykorzystaniem filcu powstaną piękne kwiaty, serduszka a nawet zwierzątka. Wszystkie dzieci, bez względu na wiek, będą mogły też wziąć udział w zajęciach plastycznych, na których wspólnie malować będziemy świąteczne kartki. W godzinach 16:00 – 17:00 w sali Chocianowice odbędzie się przedstawienie teatralne pod tytułem: „Szydełkowa Szopka Babci Klary”. Wszystkie atrakcje są bezpłatne jednak obowiązują na nie wcześniejsze zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy.

 

Port Łódź wraz z artystkami z My-Self-Art w sobotę 2 grudnia zaprasza dzieci i dorosłych na bezpłatne twórcze warsztaty tworzenia zawieszek na choinkę, które odbędą się w specjalnie przygotowanej przestrzeni obok sklepu Biedronka w godzinach 12:00 – 16:00. Z wykorzystaniem naturalnych materiałów jak drewno, mech oraz fragmenty kolorowych serwetek, stworzymy wyjątkowe – bo jedyne w swoim rodzaju – zimowe ozdoby na świąteczne drzewko. Dodatkowo, chętni będą mogli wziąć udział także w dwóch płatnych warsztatach artystycznych: o godzinie 15:00 - dekorowania swojego własnego drewnianego konika z Dalarny – jednego z najbardziej rozpoznawalnych na świecie symboli Szwecji - lub o godzinie 18:00 – warsztatach tworzenia własnej kompozycji lasu w słoiku. Własnoręcznie zaprojektowane ozdoby to świetny pomysł na niepowtarzalny upominek dla bliskiej osoby. 

 

W sobotę (2 grudnia) do Portu Łódź zawitają także dobrze wszystkim znani Motomikołaje, którzy w centrum zbierać będą fundusze na wsparcie Domów Dziecka. Spotkanie z Motomikołajami to nie tylko okazja, by wesprzeć 12. już edycję tej charytatywnej akcji, ale też zobaczyć wspaniałe motocykle.

 

Natomiast w Mikołajki (6 grudnia) na złotym tronie w Atrium Portu Łódź zasiądzie długo wyczekiwany gość – Święty Mikołaj. Z Siwobrodym tego dnia będzie można spotkać się w godzinach 12:00 – 20:00. Mikołaj czekać będzie na dzieci w Porcie Łódź aż do 23 grudnia, w tygodniu w godzinach 16:00 – 20:00, a w weekendy (z wyjątkiem niedziel niehandlowych) od godziny 11:00 do godziny 20:00. Święty Mikołaj nie tylko wysłucha naszych marzeń o prezentach, ale też będzie można zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie, które wykona dostępny na miejscu fotograf. Zdjęcia będą do pobrania w wersji online. Razem z Mikołajem do Portu Łódź przybędą również elfy, z pomocą których wykonamy własną świąteczną kartkę z życzeniami (atrakcja dostępna w godzinach odwiedzin Mikołaja). Nie trzeba też martwić się o jej wysyłkę! W centrum 8 i 9 grudnia (piątek – sobota) funkcjonować będzie Świąteczna Poczta, dzięki której będzie można przesłać nasze listy do bliskich. W Mikołajki (6 grudnia) w godzinach 14:00 – 18:00 razem z cukiernią Kęsy Port Łódź zaprasza także na wspólne dekorowanie korzennych ciasteczek (spotykamy się przy Reniferze).


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KasiaBeyond

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl