2012-10-01
Kraina pełna kontrastów i sprzeczności. Miejsce, w którym przeszłość spotyka się z nowoczesnością. Meksyk – bo o nim mowa – to fascynujące państwo o wielu obliczach. W podróż po najciekawszych zakątkach Meksyku zaprasza marka tequili Camino Real.
Tequila z duchem podróżnika
Pochodząca z meksykańskiego miasteczka w stanie Jalisco tequila Camino Real wyróżnia się charakterystycznym smakiem, docenianym przez konsumentów z najodleglejszych zakątków świata. Niepokorny charakter trunku inspiruje do odkrywania pasji i pobudza marzenia o dalekich podróżach. Wystarczy odrobina soli, ćwiartka cytryny i kieliszek tequili Camino Real, żeby wyruszyć w mentalną podróż do serca gorącego Meksyku oraz poczuć niepowtarzalną atmosferę tego miejsca. Marka Camino Real z przyjemnością prezentuje najbardziej fascynujące zakątki swojej ojczyzny. Wspólną podróż rozpoczynamy od miejsca szczególnie dla niej ważnego – tam bowiem sięgają korzenie tequili…
Miejsce, z którego pochodzi tequila…
Agave tequilana weber to szczególna odmiana agawy, z której od wieków produkowana jest tequila. Cechą charakterystyczną tej rośliny są jasnobłękitne, szpiczaste i mięsiste liście, osiągające nawet do 2 metrów długości. Uprawa agawy wymaga nie lada cierpliwości - zanim całkowicie dojrzeje, mija aż 10 lat. Największa w Meksyku hodowla niebieskiej agawy kryje za sobą wieloletnią historię – założona setki lat temu, przetrwała do dziś w praktycznie nienaruszonym stanie. Agawa rośnie
tu na powierzchni ponad 34 hektarów, rozciągających się od podnóża wulkanu Tequila, aż do doliny Rio Grande. Na niezwykły krajobraz tego miejsca składają się również czynne do dziś zakłady fermentacji i destylarnie z czasów rządów hiszpańskich, a także wykopaliska archeologiczne Teuchitlan. Badania naukowców potwierdziły, że od co najmniej 2000 lat produkowano tutaj sfermentowany napój z agawy – pierwowzór dzisiejszej tequili. Malowniczą okolicę uzupełniają hacjendy, czyli okazałe rezydencje posiadaczy ziemskich z XVIII wieku, zbudowane z cegieł suszonych na słońcu. Historyczny charakter budowli podkreśla ich architektura - kamienne łuki i narożniki, profilowane okna oraz neoklasycystyczne i barokowe zdobienia. Całość składa się na niepowtarzalny krajobraz, którego nie znajdziemy w żadnym innym zakątku świata. To niezwykłe miejsce jest dla rodowitych Meksykanów szczególnie ważne. Tutaj bowiem narodził się ich „trunek narodowy”. Nic więc dziwnego, że zabytkowe uprawy agawy traktowane są jako element tożsamości kulturowej Meksyku i wpisane zostały na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Meksyk to państwo pełne malowniczych krajobrazów, interesujących miejsc i fascynującej mieszanki kultur. Aby poznać prawdziwe oblicze tego kraju, warto dowiedzieć się więcej o jego nieznanych zakątkach, których nie znajdziemy w każdym przewodniku turystycznym. Najstarsze uprawy niebieskiej agawy oraz zabytkowy kompleks destylarni, usytuowane u podnóża meksykańskiego wulkanu Tequila, są z pewnością jednym z tych unikalnych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas podróży po Meksyku. Do odkrywania nieznanego oblicza ojczyzny tequili zaprasza marka Camino Real!
DOSSIER
Tequila Camino Real jest produkowana z soku agawy meksykańskiej, Weber Blue Agave. Jej nazwa pochodzi od nazwy destylarni Camino Real, znajdującej się w miasteczku Tequila w stanie Jalisco
w Meksyku. Dostępne są dwa rodzaje tego niezwykłego trunku:
Tequila Camino Real Blanco – klarowna, aromatyczna, dojrzewa dość krótko w kadziach wewnątrz woskowanych, co zapewnia jej bezbarwność.
Tequila Camino Real Gold – o złocistej barwie i pełnym smaku, dojrzewa w dębowych beczkach przez kilka lat.
Kontakt prasowy:
MORE PR, Beata Grzybek-Zielińska, Anna Głos, ul. Poborzańska 8 lok. 14, 03-368 Warszawa, tel. (22) 401 73 73, e-mail: beatagrzybek@more-pr.com, annaglos@more-pr.com
Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Nadesłał:
Marta Więckowska
|
|