MFP® na festiwalu Łódź Design


MFP® na festiwalu Łódź Design
2012-10-25
Drewnopochodne płyty budowlane Pfleiderer – idealny materiał do budowy wystaw i scenografii

Rozpoczęty 18 października festiwal Łódź Design zbiera znakomite recenzje za ciekawy program oraz starannie przygotowaną oprawę wystaw. Festiwalowe ekspozycje to także kolejne z miejsc, gdzie przy okazji prac wystawienniczych swoje liczne zalety potwierdziły drewnopochodne płyty budowlane MFP®.

Tegoroczną edycję Łódź Design trudno wyobrazić sobie bez drewnopochodnych płyt budowlanych MFP®, gdyż to właśnie ten materiał został  wykorzystany przy budowie scenografii wielu festiwalowych wystaw. Już w holu głównym festiwalowego centrum goście festiwalu mogą zobaczyć charakterystyczny stojak na pisma i foldery wykonany z tego materiału. Agnieszka Średniak, kierownik produkcji Łódź Design Festival wskazuje, że MFP® wykorzystano przede wszystkim w konstrukcjach ścian i kubików ekspozycyjnych (m.in. w przypadku wystaw must have, Future is stupid czy Wymiana 2012) oraz potykaczy. Jej zdaniem materiał firmy Pfleiderer dzięki swoim znakomitym parametrom świetnie sprawdził się w warunkach wytężonej pracy nad przygotowaniami do największego polskiego festiwalu wzornictwa.

„Po pierwsze ten materiał podczas magazynowania, np. na paletach, nie odkształca się i nie wypacza. Co dla nas szczególnie istotne, okazał się łatwy do precyzyjnej obróbki – przy cięciu na potrzeby budowania ścianek i brył jego krawędzie się nie strzępią, a finalna konstrukcja jest estetyczna i solidna.” Ten efekt można podziwiać w pełni na wystawie WYMIANA 2012, gdzie scenografię zbudowano z surowych płyt MFP® i gdzie jest ona najefektowniej wyeksponowana. Dzięki temu w pełni można docenić wyjątkowe walory estetyczne płyt budowlanych Pfleiderer: gładkość, powierzchni, ciepłą barwę drewna, neutralną strukturę.
O tym, jak precyzyjnie daje się obrabiać MFP® można się też przekonać na stoisku firmy Interprint, gdzie z płyt zbudowano ażurowy stelaż siedziska dla gości – gdyby nie możliwość dokładnego cięcia i uzyskania gładkiej powierzchni, istniałoby ryzyko, że takie siedzisko będzie niszczyć ubrania zwiedzających.

Gotowe elementy wystawiennicze okazały się atrakcyjne zarówno w postaci surowej, jak i po wykończeniu. „MFP® ma gładką, jednolitą strukturę i ładny kolor drewna – efekt estetyczny zbudowanych z niej brył jest zdecydowanie lepszy niż w przypadku OSB. Drobna struktura nie stanowi konkurencji dla plansz czy obiektów. Z kolei, gdy pomalujemy powierzchnię MFP® na dowolny kolor, uzyskujemy gładką i trwałą powłokę. Płyty dzięki swojej adhezyjności sprawiają, że farba ma znakomitą przyczepność.” – mówi Agnieszka Średniak. Takie wykończenie płyt MFP® można zobaczyć chociażby na wystawie must have.

Łódzki festiwal trwa do 28 października, więc ci, którzy chcieliby się przekonać osobiście, jak sprawdzają się płyty MFP® w roli materiału na scenografie, mają jeszcze ku temu okazję. Prawdopodobnie zresztą nie ostatnią, gdyż organizatorzy Łódź Design rekomendują je jako idealnie nadający się do tworzenia różnego rodzaju tymczasowych konstrukcji na wystawach czy targach. „MFP® jest uniwersalnym materiałem: można je stosować w różnych miejscach, wycinać z niego dowolne, nawet dość skomplikowane kształty. Dzięki jednolitej strukturze płyt można je racjonalnie wykorzystać, nie ma strat wynikających z kierunkowego ułożenia wiórów w strukturze płyty, tak jak ma to miejsce w przypadku OSB. To ekonomiczny i praktyczny materiał, który możemy polecić wszystkim innym organizatorom podobnych festiwalowych wydarzeń.” – mówi Agnieszka Średniak.

Więcej informacji na  www.pfleiderer.pl

Dodatkowych informacji udzielają:
Ewa Rafalska        
Kierownik Projektów Marketingowych
Pfleiderer Grajewo S.A.
tel. 603 602 525
ewa.rafalska@gfomarketing.pl

Wanda Modzelewska
Profundo PR
tel. 503 002 335
w.modzelewska@profundo.pl
profundo@profundo.pl


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Profundo

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl