Microsoft zaprasza na konferencję Life Science Day


2012-04-17
Spotkanie będzie okazją dla przedsiębiorstw z branży Life & Science do poszerzenia swojej wiedzy w zakresie standardów GMP oraz zapoznania się z ofertą sprawdzonych i zwalidowanych rozwiązań klasy ERP

16 maja br. w siedzibie firmy Microsoft w Warszawie odbędzie się bezpłatna konferencja „Life Science Day", na której poruszona zostanie tematyka walidacji systemów według GAMP 5, dobrych praktyk w zarządzaniu projektami wdrożeniowymi, wymogów prawa farmaceutycznego dla systemów skomputeryzowanych oraz krytycznych obszarów funkcjonalnych ERP dla branży Life & Science. Uczestnicy spotkania będą mogli także zapoznać się z organizacją projektu sprzyjającą walidacji z uwzględnieniem podziału odpowiedzialności Dostawca - Użytkownik, a także dowiedzą się, czym jest audit systemu jakości Dostawcy wg GAMP 5.


Organizatorami konferencji są firmy Microsoft oraz PROBIT - Certyfikowany Partner Microsoft w zakresie systemów klasy ERP, autor metodologii wdrożenia ułatwiającej walidację systemu ERP oraz rozwiązania „Pharmaceutica & LS" dla branży farmaceutycznej, który jest produktem zwalidowanym na zgodność z wymaganiami dobrej praktyki wytwarzania. Patronem merytorycznym wydarzenia jest ISPE Polska - międzynarodowa organizacja non-profit, skupiająca specjalistów z sektora Life & Science. Spotkanie jest adresowane dla przedsiębiorstw farmaceutycznych, producentów sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego oraz firm z branży kosmetycznej, a także do osób zajmujących się wdrażaniem i eksploatacją systemów skomputeryzowanych w przedsiębiorstwach oraz odpowiedzialnych za walidację systemów, w tym dyrektorów ds. produkcji, szefów działów informatyki, managerów kontroli i zapewnienia jakości.

- Branża farmaceutyczna ma szczególne potrzeby, dlatego podczas konferencji Life Science Day chcemy wzmacniać świadomość firm sektora Life & Science w zakresie organizacji projektu sprzyjającego walidacji oraz pokazać im realne korzyści wynikające z wdrożenia systemu ERP umożliwiającego zarządzanie procesami produkcji, sprzedaży i obsługi zgodnie z wymaganiami tej branży. Jednocześnie proponujemy naszym klientom takie rozwiązanie ERP, które będzie odpowiadało wymaganiom, jakim podlegają systemy komputerowe. Dlatego zachęcamy do udziału w spotkaniu wszystkie firmy z branży farmaceutycznej, które chcą poszerzyć swoją wiedzę w zakresie standardów GMP i rozważają inwestycję w sprawdzone i zwalidowane rozwiązanie klasy ERP. - komentuje Janusz Małgorzaciak, ekspert systemów ERP, Microsoft Dynamics.

Wśród prelegentów znajdą się najlepsi polscy eksperci i praktycy w zakresie wdrażania, walidacji i zastosowań systemów skomputeryzowanych - przedstawiciel Międzynarodowego Stowarzyszenia Inżynierów Przemysłu Farmaceutycznego (ISPE Polska) - prezes GAMP Polska - Rafał Buczek, niezależny ekspert ds. Walidacji i Systemów Skomputeryzowanych - Krzysztof Hojdyś, oraz specjaliści z firmy PROBIT - Gerard Halski oraz Paweł Gomułka. Swoimi doświadczeniami podzielą się również przedstawiciele firm farmaceutycznych, które zdecydowały się na wdrożenie systemu ERP - Microsoft Dynamics NAV w wersji dedykowanej branży farmaceutycznej, m.in. firmy Hasco-Lek oraz BIOGENED.

- Inicjatywy takie jak Life Science Day są bardzo ważne dla podnoszenia świadomości i stanowią swoisty most, łączący dwie strony - dostawcę oraz odbiorcę. Lepsze wzajemne zrozumienie gwarantuje skuteczniejsze, bardziej efektywne czasowo i kosztowo wdrożenie, daje wyższy poziom zgodności systemu z wymaganiami prawa oraz zazwyczaj procentuje lepszym dopasowaniem systemu do potrzeb użytkownika. - przyznaje Rafał Buczek, Prezes GAMP Polska.

Podczas konferencji zostanie także zaprezentowana nowa inicjatywa i bardzo ważny program szkoleniowy organizowany w tym roku przez ISPE Polska - GAMP Step-by-Step, którego ideą jest zaprezentowanie praktycznego podejścia do stosowania metodologii GAMP wsparte warsztatami i przykładami wdrożeń.

- Jest dla nas oczywiste - zwraca uwagę Gerard Halski, szef jakości, a także szef projektów informatycznych Microsoft Dynamics NAV w firmie PROBIT - że w praktyce „promowanie wysokiej jakości" oznacza właściwie codzienny trud przy tworzeniu niezawodnych produktów spełniających wymagania użytkowników i realizuje się głównie poprzez wdrożenia. Uświadomiliśmy sobie jednak, że niestety często brakuje po stronie naszych Klientów świadomości, że możliwe jest zrealizowanie projektu wdrożeniowego zgodnie z najlepszymi standardami przy racjonalnym poziomie kosztów. Dobre przygotowanie i odpowiednio dobrana metodologia w znaczący sposób optymalizuje ponoszone wydatki i podnosi opłacalność inwestycji (Wystarczy choćby wykorzystać dobre praktyki zalecane przez GAMP® czy metodologię wdrożenia Sure-Step). Chcemy o tym powiedzieć odbiorcom technologii informatycznych w trakcie zorganizowanego wspólnie z Microsoftem Life Science Day.

Dodatkowe informacje o konferencji Life Science Day można znaleźć na stronie: http://www.microsoft.com/dynamics/pl/pl/events/Konferencja-Life-Science-Day.aspx, a także na www.probit.com.pl, gdzie można się również zarejestrować na wydarzenie.

***

 

Informacje o firmie Microsoft:

 

Microsoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, a także dostawcą kompleksowych rozwiązań cloud computing, aplikacji serwerowych i innych technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm i administracji.

Sztandarowe produkty oferowane przez Microsoft to system operacyjny Windows z najnowszą wersją - Windows 7, która sprzedała się już na świecie w rekordowej liczbie 240 milionów egzemplarzy oraz oprogramowanie biurowe Microsoft Office - którego najnowsza wersja Microsoft Office 2010 zadebiutowała na rynku w lipcu 2010. Poza tym w ofercie spółki znajdują się m.in.: konsola Xbox 360, Windows Live Essentials wraz z pocztą Hotmail, komunikatorem Windows Messenger oraz wirtualnym dyskiem SkyDrive, rozwiązania wspierające zarządzanie z rodziny Microsoft Dynamics, aplikacje serwerowe Microsoft Windows Server System, platforma Windows Azure oraz technologia Microsoft.NET. Microsoft jest również liderem w zakresie rozwiązań Cloud Computing, dostarczając zarówno aplikacje, infrastrukturę jak i platformę programistyczną w formie usług za pośrednictwem chmury obliczeniowej.

Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia blisko 90 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym ponad 300 osób w Polsce. Ponadto, w Łodzi i Poznaniu działają Centra Innowacji Microsoft. W Polsce Microsoft współpracuje z ponad 8 tysiącami partnerów i 20 tysiącami inżynierów.

Polski oddział Microsoft bierze aktywny udział w rozwoju gospodarki i społeczności lokalnej w Polsce. W ramach realizacji swojej strategii odpowiedzialności, polski oddział Microsoft koncentruje działania na zwalczaniu zjawiska „wykluczenia informacyjnego" poprzez upowszechnianie wiedzy i umiejętności informatycznych. W tym celu współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi i wspólnie z nimi wspiera społeczności marginalizowane w dostępie do nowych technologii. W ramach programu „Microsoft dla non-profit", Microsoft przekazuje również bezpłatnie swoje oprogramowanie na rzecz organizacji o charakterze społecznym. W 2007 roku Microsoft otrzymał tytuł Dobroczyńcy Roku 2006 w kategorii „Strategiczne programy społecznego zaangażowania firmy", przyznany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Firma jest zaangażowana w działania w obszarze edukacji również poprzez projekt „Partnerstwo dla Przyszłości", który w 2007 roku  został wyróżniony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głos Nauczycielski, otrzymując tytuł „Inicjatywy Edukacyjnej Roku 2007". Od maja 2009 roku Microsoft we współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje oraz Fundacją „Kierowca Bezpieczny" Krzysztofa Hołowczyca, prowadzi także inicjatywę na rzec bezpieczeństwa internetowego dzieci „3...2..1...Internet!". W ramach kampanii ponad 100 tysięcy dzieci w całej Polsce dowiedziało się jak bezpiecznie korzystać z Internetu. W lipcu 2010 roku w Polsce odbyły się światowe finały największego konkursu technologicznego na świecie Imagine Cup, który jest organizowany przez Microsoft od 9 lat. Microsoft konsekwentnie potwierdza także swoją wysoką pozycję wśród pracodawców, zajmując od kilku lat czołowe miejsca w badaniu prowadzonym przez Hewitt Associates i zdobywając tytuł „Najlepszego Pracodawcy w Polsce".

Zapraszamy do odwiedzenia polskiej strony firmy Microsoft pod adresem: http://www.microsoft.com/poland lub kontaktu z Centrum Obsługi Klienta Microsoft pod numerem 0 801 802 000 (opłata według stawek Twojego operatora).

 

***

Microsoft Windows, Windows Mobile, Visual Studio, Windows Server System, Windows Server, SQL Server, Visual Studio, BizTalk Server, Microsoft Dynamics są zarejestrowanymi znakami towarowymi, bądź znakami towarowymi Microsoft Corp. w Stanach Zjednoczonych i/lub w innych krajach. Nazwy wymienionych firm i produktów mogą być zastrzeżonymi znakami towarowymi ich właścicieli.

Informacje o firmie Probit:

 

PROBIT od 21 lat zajmuje się tworzeniem i implementacją oprogramowania do wspomagania zarządzania klasy ERP. Od 2007 roku certyfikowany partner Microsoft. Firma dysponuje 7 oddziałami w Polsce, dzięki czemu może świadczyć profesjonalne usługi na terenie całego kraju. Posiada doświadczenie w realizacji projektów w obszarze zapewnienia jakości, produkcji, logistyki, finansów oraz HR.

Z myślą o przedsiębiorstwach z branży Life Science, PROBIT opracował metodologię wdrożenia ułatwiającą walidację systemu. Uwzględnia ona wymagania ISO 9001 oraz zalecenia GAMP®. Zastosowana organizacja wdrożenia została skutecznie sprawdzona i jest doskonalona w kolejnych projektach.

Do najważniejszych przedsięwzięć w branży farmaceutycznej należy wdrożenie systemu ERP - Microsoft Dynamics NAV w firmie PPF Hasco-Lek S.A. Projekt objął zarządzanie produkcją, logistykę i magazynowanie, zarządzanie serią, sprzedaż i marketing oraz zarzadzanie finansami. Wdrożony system został zwalidowany i zweryfikowany w praktyce.

PROBIT jest autorem wielu dodatkowych funkcjonalności, tzw. granul „Add-On", pozwalających na pełniejsze wykorzystanie systemu Microsoft Dynamics® NAV. Spośród gotowych rozwiązań, wymienić należy w pierwszej kolejności produkt „Pharmaceutica & LS I", pierwsze polskie rozwiązanie dla branży farmaceutycznej, zwalidowane na zgodność z wymaganiami dobrej praktyki wytwarzania. Granula ta została wdrożona po raz pierwszy w przedsiębiorstwach farmaceutycznych Biogened S.A.

Ofertę firmy PROBIT uzupełniają liczne adaptacje programistyczne na potrzeby zarządzania finansami, zarzadzania projektami, logistyki, sprzedaży i marketingu. Do najciekawszych należy granula „Cost Calculation/Settlement" realizująca rozliczenie kosztów i kalkulację kosztów produkcji, system konsolidacji finansowej czy interfejs z internetowym systemem dystrybucji  leków.

PROBIT stale doskonali kwalifikacje swoich konsultantów oraz organizację projektów. Dzięki sprawdzonej metodyce wdrożenia, wiedzy i doświadczeniu, klienci mogą mieć pewność, że współpracują z profesjonalistami.

 

Informacje o ISPE®:

 

ISPE® jest międzynarodową organizacją non-profit, skupiającą pracowników z branży Life Science, głównie z branży farmaceutycznej. Liczy sobie ponad 22 tys. członków o różnych specjalnościach, związanych z szeroko rozumianym przemysłem farmaceutycznym, poczynając od pracowników wytwórców substancji leczniczych, dostawców i wytwórców sprzętu i usług, przedsiębiorstw projektowych i inżynierskich, laboratoriów badawczych i rozwojowych, przedstawicieli środowisk naukowych i agencji regulacyjnych na całym świecie. Celem jej działalności jest tworzenie platformy wymiany wiedzy i doświadczeń skutkującej tworzeniem i wdrażaniem praktycznych rozwiązań oraz doskonalenie metod w zakresie walidacji systemów, zarządzania projektami, produkcji procesowej, HVAC, biotechnologii, usuwania odpadków, pakowania, urządzeń, projektowania czy dystrybucji. ISPE Polska jest krajowym oddziałem działającym na zasadzie stowarzyszenia, które działa od 12 lat. ISPE Polska pragnie być lokalną platformą dla profesjonalistów i ekspertów, umożliwiającą dzielenie się wiedzą i praktycznymi rozwiązaniami, stanowiącą silne oparcie dla swoich członków i solidnego partnera dla regulatorów.

ISPE organizuje konferencje naukowe, webinary, wydaje magazyny techniczne oraz publikuje swoje przewodniki i wytyczne, które są uznawane przez wszystkie globalne agencje regulacyjne oraz globalne korporacje. Jednym z takich podręczników ISPE® jest GAMP® 5 (zastrzeżony znak towarowy ISPE® ) - Good Automated Manufacturing Practice - czyli zbiór dobrych praktyk GMP obszarze wdrażania i eksploatacji systemów skomputeryzowanych. Dzięki swojej ogólności, efektywności i modułowości, dobre praktyki opisane w GAMP® mogą być stosowane we wszystkich branżach, nie tylko w przemyśle farmaceutycznym.

Dodatkowych informacji udzielą:

Agnieszka Dziedzic
Microsoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195 A
02-222 Warszawa
tel. 0 22 594 10 00
fax. 0 22 594 10 02
e-mail: adziedzi@microsoft.com

Joanna Frąckowiak
Microsoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195 A
02-222 Warszawa
tel. 0 22 594 10 00
fax. 0 22 594 10 02
e-mail: joannafr@microsoft.com

Piotr Kaniowski
Microsoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195 A
02-222 Warszawa
tel. 0 22 594 10 00
fax. 0 22 594 10 02
e-mail: v-piotrk@microsoft.com

Agnieszka Zarzycka
Microsoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195 A
02-222 Warszawa
tel. 22 594 10 00
fax. 22 594 10 02
e-mail: Agnieszka.Zarzycka@microsoft.com

Monika Burdach
Microsoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195 A
02-222 Warszawa
tel. 22 594 10 00
fax. 22 594 10 02
e-mail: v-monib@microsoft.com

Paweł Dawid

PROBIT

ul. Długosza 68

51-162 Wrocław

tel. 71 341 73 70

fax. 71 344 55 28

e-mail: p.dawid@probit.com.pl

 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

EW

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl