MINUTOR Energia Puchar Polski 505 – wyniki regat: Gdynia 21-22 maja


MINUTOR Energia Puchar Polski 505 – wyniki regat: Gdynia 21-22 maja
2022-05-24
Pierwszy etap cyklu regat w ramach MINUTOR Energia Puchar Polski 505 już za nami. W miniony weekend, 21-22 maja, na zaproszenie organizatora – Yacht Klubu Stal Gdynia, przyjechało 21 załóg z całej Polski.

Pierwszy etap cyklu regat w ramach MINUTOR Energia Puchar Polski 505 już za nami. W miniony weekend, 21-22 maja, na zaproszenie organizatora – Yacht Klubu Stal Gdynia, przyjechało 21 załóg z całej Polski. Podczas dwóch dni regat, oprócz sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie, nie obyło się bez niespodzianek i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

 

Pierwszego dnia wyścigów zawodnicy musieli zmierzyć się z bardzo niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Sobotnia deszczowa aura i uderzenia wiatru rzędu 30+ węzłów sprawiły, że sędziowie, w trosce o bezpieczeństwo zawodników, ostatecznie zdecydowali się odwołać wyścigi.

 

W sobotę warunki na wodzie były bardzo ciężkie, przez co nie udało się przeprowadzić żadnego wyścigumówi Paweł Choroba, prezes PSK 505. Jesteśmy jednak bardzo zadowoleni, że na akwenie pojawiło się ponad 20 załóg. Niestety, pomimo najszczerszych chęci ze strony zawodników, zdecydowano się odwołać zawody. Zarówno dla nas, jako organizatorów, jak i dla sędziów, liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo zawodników i ta kwestia zawsze pozostanie naszym priorytetem.

 

Zdecydowanie lepsza aura pojawiła się następnego dnia regat. Wiatr o prędkości do 20 węzłów stworzył dogodne warunki do ścigania. W efekcie udało się przeprowadzić 4 krótkie, ale bardzo wymagające wyścigi, których wyniki prezentują się następująco:

 

Podium:

 

1. miejsce: Mateusz Jura i Bartek Chroł (PSK 505)

2. miejsce: Dariusz Konopczak i Paweł Henszke (Klub Sportowy Centrum Żeglarskie Szczecin)

3. miejsce: Jan Sibilski i Andrzej Borowiak (ŻLKS Kiekrz Poznań, ŻMKS Poznań)

 

Kolejne etapy regat Pucharu Polski:

  • 11-12 czerwca – Puck
  • 9-10 lipca – Gdańsk
  • 5-7 sierpnia – Ustka
  • 2-4 września – Dziwnów

Zdjęcia (aut. Krzysztof Król, Wojciech Kosmala):

 

https://www.icloud.com/photos/?fbclid=IwAR2jTEucztJmkdCzFLHdHpS_saPDKJsTa5oGLtMviQ2BxvOIhbzlWvIiiuA#001qqAn_MDhdxNQCDp692ZhcA

https://drive.google.com/drive/folders/1X-SwH8mT5nAkNKwXDZXPCzPaVImpSn6k

 

Pełne wyniki regat: https://www.upwind24.pl/regatta/regaty-otwarcia-sezonu-505-minutor-energia-puchar-polski-505-2022/results

Więcej informacji: https://www.facebook.com/505Polska

Instagram: https://www.instagram.com/505wpolsce/

 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mateuf8

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl