Moc herbaty w Młynie Klekotki


Moc herbaty w Młynie Klekotki
2011-06-21
Na zielonym terenie okalającym hotel Młyn Klekotki powstał chiński pawilon herbaciany. W położonym na wyspie, otoczonym wodą, drewnianym pawilonie można w ciszy i spokoju kontemplować otaczającą przyrodę.

 

W niewielkiej mazurskiej miejscowości, na rozległym terenie hotelu Młyn Klekotki resort & spa położonego w zabytkowym młynie powstało szczególne miejsce, które wyjątkowo sprzyja kontemplacji, wyciszeniu oraz medytacji. To chiński pawilon herbaciany. Lekka drewniana konstrukcja została z powodzeniem wkomponowana w pejzaż wyspy otoczonej wodą pobliskiego jeziora. Do pawilonu prowadzi drewniany most o charakterystycznym, zaokrąglonym kształcie zaprojektowany na wzór tradycyjnego mostu chińskiego. Z położonego na wyspie pawilonu oraz sąsiadującego z nim mostu rozpościera się piękny widok na okolicę. W przyszłości hotel planuje serwować w pawilonie herbatę. Popijając tradycyjnie parzony, aromatyczny napój goście będą mogli poczuć się tu jak w Azji.

 

Herbata to napój obecny w codziennym życiu Chińczyków od wieków. Tradycja picia herbaty w Chinach sięga czterech tysięcy lat. Chiński ceremoniał parzenia herbaty Gong-fu cha sprzyja relaksowi oraz kontemplacji. Herbata oczyszcza umysł i duszę, dlatego Chińczycy nigdy nie piją jej w pośpiechu, ani podczas posiłku. Podawana bez dodatków, najpełniej wydobywa swój aromat. Niepowtarzalny smak herbaty zaparzanej i serwowanej zgodnie z chińskim ceremoniałem znany jest koneserom z całego świata. Szlachetne chińskie herbaty wymagają odpowiedniego przygotowania, szczególnego sposobu parzenia oraz podawania.

 

W rytuale Gong-fu cha używa się wyłącznie herbat częściowo fermentowanych, zwanych Oolong. Liście wysokogatunkowej herbaty zaparzane są kilkukrotnie według ściśle określonych zasad. Znaczenie ma wielkość porcji liści, temperatura wody, czas parzenia oraz odpowiedni dobór naczyń i dopasowanie ich do wybranego gatunku herbatyChiny, będące kolebką herbaty, słyną z największej na świecie różnorodności gatunków wysokiej jakości. Uprawia się je w 18 rejonach, takich jak m.in. Zhejiang, Hunan, Syczuan, Fujian, Yunnan i Anhui. Aby móc w pełni delektować się smakiem tradycyjnie parzonej herbaty, niezbędne są odpowiednie warunki, spokojne i przyjazne miejsce. W Chinach funkcjonuje wiele herbaciarni i altanek, położonych w malowniczej okolicy.

 

Pomysł wybudowania chińskiego pawilonu herbacianego w Klekotkach zrodził się z zamiłowania właściciela hotelu do dalekich podróży oraz chęci czerpania inspiracji z innych kultur. Wnętrza hotelu zdobią meble i dodatki przywiezione z odwiedzonych przez niego, odległych zakątków świata. Wpływ orientalnych wypraw widoczny jest również w menu zabiegów oferowanych w kameralnym hotelowym spa. Wśród nich znalazł się pakiet „Moc Herbaty”, w skład którego wchodzi kąpiel aromaterapeutyczna z filiżanką zielonej herbaty, algowo-herbaciany zabieg na ciało dla pani oraz peeling i cytrusowy masaż dla pana. Pakiet dostępny jest w cenie 500 zł.

 

Druga z herbacianych propozycji, to zabieg „Herbata i Algi” na całe ciało. Pełne taniny oraz polifenoli wyciągi z herbat o działaniu antyoksydacyjnym wzmocniono odżywczymi właściwościami alg spirulina. Z połączenia tych składników powstał detoksykujący okład o głębokiej sile oddziaływania. Oligoelementy zawarte w kuracji wzmacniają płaszcz ochronny naskórka, ujędrniają i uelastyczniają skórę. Zabieg dostępny w cenie 250 zł trwa 80 minut.

 

Wiecej informacji o hotelu na www.hotelmlynklekotki.pl


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl