Nadchodzący smartfon HONOR Magic6 Pro pozwolił sterować samochodem za pomocą wzroku!


Nadchodzący smartfon HONOR Magic6 Pro pozwolił sterować samochodem za pomocą wzroku!
2024-02-23
Marka HONOR zaprezentowała, jak jej technologia śledzenia wzroku, przy wsparciu sztucznej inteligencji, pozwoliła na sterowanie samochodem bez kierowcy w jego wnętrzu. Eksperyment został przeprowadzony przy użyciu smartfona HONOR Magic6 Pro, a efekty testu można zobaczyć na nagraniu.

Film Autocar – HONOR Magic6 Pro: forward-thinking innovation: https://youtu.be/zAJnrWQB3iM?si=8PBxv00B6NzxQRuP

Na wideo zostały przedstawione cztery komendy, które można aktywować na smartfonie HONOR Magic6 Pro za pomocą wzroku. Umożliwiają one włączenie i wyłączenie silnika oraz poruszanie się do przodu i do tyłu. Po spojrzeniu na określony przycisk przez około 2-3 sekundy, zostanie aktywowana odpowiednia komenda, która pozwala sterować samochodem. Ten eksperyment pokazuje, że marka HONOR wierzy w sztuczną inteligencję, która w przyszłości może zmienić sposób komunikacji pomiędzy człowiekiem a urządzeniem.

„Technologia śledzenia wzroku, zastosowana w nadchodzących smartfonach HONOR Magic6 Pro, może mieć w przyszłości wiele zastosowań”- powiedział James Brighton, inżynier samochodowy, który brał udział w przygotowaniu eksperymentu. „Przykładowo dzięki tej funkcji będziemy mogli w przyszłości połączyć najważniejsze elementy autonomicznej jazdy z tym, co najlepsze w ludzkich umiejętnościach prowadzenia samochodu, tworząc najlepsze możliwe doświadczenie z podróżowania autem” – dodał James Brighton.

O potencjalnych zastosowaniach AI, opracowanych z myślą o ludzkich potrzebach, opowie CEO marki HONOR, George Zhao, w trakcie jednego z paneli w trakcie nadchodzących targów MWC w Barcelonie.  W rozmowie weźmie też udział przedstawiciel partnera HONOR, firmy Qualcomm. Panel odbędzie się 26 lutego o godzinie 17:00 na terenie targów MWC 2024.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

krzbrodo

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl