Niech Twój projekt przejdzie do historii! Zaprojektuj toalety w Teatrze Wielkim Operze Narodowej


2022-08-04
Tubądzin Design Awards to prestiżowy konkurs dla projektantów wnętrz oraz architektów. W tej edycji organizatorzy konkursu we współpracy z Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie ogłosili zadanie dodatkowe – konkurs na najlepszy projekt toalet instytucji.

Nową kategorię konkursową Tubądzin Design Awards CultureFORM przygotowano z myślą o docenianiu projektów, które w sposób szczególny uwydatniają proces twórczy. Zadanie konkursowe polega więc na przedstawieniu koncepcji z pogranicza dziedzin takich, jak architektura, architektura wnętrz oraz design, przy wykorzystaniu produktów Grupy Tubądzin.

W kategorii specjalnej CultureFORM ogłoszono zadanie dodatkowe. „Zaprojektuj toalety Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie”. To niepowtarzalna okazja, aby stworzyć przestrzeń w tak wyjątkowym budynku. Projekt powinien nawiązywać zarówno do architektury tego miejsca, jak i pełnionej przez niego funkcji. Zwycięska koncepcja ma szansę stać się realizacją, zaś jej autor częścią historii Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie.

Zadanie dodatkowe kategorii CultureFORM to prawdziwe wyzwanie. Realizując je, należy wziąć pod uwagę nie tylko własną wizję opartą na stylu Teatru Wielkiego, ale również potrzeby gości. Stworzenie przestrzeni idealnie wpisującej się w atmosferę miejsca, z najwyższą troską o detale – tego właśnie poszukujemy. Stawiamy na prace zgrabnie łączące ze sobą kulturę oraz sztukę, a przy tym uwzględniające wygodę odwiedzających. – opowiada Ewa Kryszkiewicz, Manager Działu Rozwoju i Współpracy z Architektami Grupy Tubądzin. – Jest to niepowtarzalna okazja do zaprezentowania swoich umiejętności oraz kreatywności, a także stworzenia fragmentu architektury tak wspaniałej instytucji, jaką jest Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie. – podsumowuje.

Do konkursu, a także do zadania dodatkowego może przystąpić każdy, kto jest architektem wykonującym zawód lub studentem na kierunkach takich, jak architektura, architektura wnętrz czy projektowanie. Koncepcja łazienek w Teatrze Wielkim powinna zachowywać istniejący układ oraz lokalizację miejsc urządzeń sanitarnych, pionów i drzwi wejściowych. W zakres opracowania wchodzą:

·        toaleta damska z 2 przedsionkami (2 miski WC, 3 umywalki) i wydzielonym pomieszczeniem stanowiącym toaletę dla osób niepełnosprawnych (1 miska WC, 1 umywalka),

·        toaleta męska z przedsionkiem (2 miski WC, 3 pisuary, 2 umywalki) i wydzielonym pomieszczeniem stanowiącym toaletę dla osób z niepełnosprawnościami (1 miska WC, 1 umywalka).

Projekty konkursowe można zgłaszać do 30 listopada 2022 roku. Na autora zwycięskiej koncepcji czekają atrakcyjne nagrody, w tym 1500 Euro, wywiad i promocja w pismach branżowych oraz na stronach Teatru Wielkiego Opery Narodowej.

Równolegle do 31 sierpnia wciąż można zgłaszać projekty do 2. etapu konkursu w kategoriach Unlimited Architecture, Everyday Design, Young Power oraz w kategorii specjalnej CultureFORM. Więcej informacji znajduje się na stronie Tubądzin Design Awards.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

v5group_JK

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl