Niezwykła siła przyciągania


2012-03-11
Są takie miejsca, które działają niczym magnes. Wyróżnia je niepowtarzalny klimat oraz uroda tworzących je detali, które zachęcają do zatrzymania się i zostania tam nieco dłużej. Efekt przyciągania możemy osiągnąć także w naszym ogrodzie.

O magii i nastroju ogrodu decyduje wiele czynników. Ważna jest przemyślana i całościowa koncepcja aranżacji, starannie dobrana roślinność, jakość materiałów wykorzystanych na ścieżkach i patio. Niebagatelne znaczenie mają szczegóły wykończenia, zaklęte w kształtach i naturalnych kolorach, które sprawiają, że niektóre miejsca w ogrodzie nabierają niezwykłej mocy i rzucają na nas urok przyciągania.

 

Czar tarasu

Łatwo zauważyć, że ludzie niechetnie siadają byle gdzie. Najchętniej odpoczywają tam, gdzie jest wygodnie i przytulnie. Co więcej, zawsze wybierają do spoczynku miejsca, które zapewnią im dobry widok i jednocześnie… osłonią plecy. Jest to fakt wynikający z naturalnych uwarunkowań człowieka, który zawsze powinien być brany pod uwagę podczas planowania przydomowej sfery wypoczynku. Osłonięty z jednej strony ścianą budynku taras znakomicie sprawdza się w tej roli. Ustawione na nim krzesła kuszą obietnicą bezpieczeństwa i komfortu. Wzniesiony na dwa stopnie ponad poziom ogrodu podest z płyt, daje gwarancję, że nic ciekawego nie ujdzie naszej uwadze.

 

Kuszące patio

Osłonięte roślinnością patio w środku ogrodu jest miejscem stworzonym do relaksu i zadumy. Okrągły plac w kształcie rozwiniętego kwiatu (rozety), skupia pozytywną energię i pozwala odpocząć od codziennych trosk.  Wśród zieleni płyty w kształtach zbliżonych do trapezu doskonale nadają się do układania kolistych wzorów, a ich jasna barwa wyraźnie odcina się od soczystej zieleni roślin. Harmonijne kształty skupiające promienie słoneczne maja znaczenie terapeutyczne i pozwalają nabrać dystansu do codziennych spraw.

 

Przyciągająca altana

Posiłki wydają się najsmaczniejsze, jeśli jemy je na świeżym powietrzu z rodziną bądź przyjaciółmi. Ażurowa altana w naturalny sposób tworzy miejsce spotkań i odpoczynku. Zadaszona konstrukcja „letniego salonu” chroni przed upałem oraz deszczem, a wybrukowana powierzchnia daje pewne podparcie dla mebli ogrodowych oraz grilla. Lekkie podniesienie podstawy altany względem gruntu oraz zróżnicowanie poziomu niskimi murkami i stopniami optycznie powiększa ogród oraz tworzy przytulne zakamarki.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

nota bene

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl