Nowa wersja Trend Micro™ Deep Security


2011-09-19
Dzięki nowej wersji oprogramowania Trend Micro™ Deep Security w połączeniu z rozwiązaniem Trend Micro™ SecureCloud przedsiębiorstwa i usługodawcy mogą przenosić swoje zasoby do chmury w sposób bezpieczny i efektywny. Całkowita ochrona na wszystkich etapach procesu migracji.

Warszawa, 19 września 2011 r. — Podczas konferencji VMworld® 2011 Trend Micro, lider rynku zabezpieczeń serwerów i środowisk zwirtualizowanych, przedstawił nową wersję rozwiązania Deep Security. Trend Micro jest pierwszym producentem, który zaoferował bezagentowy moduł chroniący przed złośliwym oprogramowaniem dla środowisk wirtualnych obejmujący system zapobiegania włamaniom i ochrony aplikacji internetowych. Dzięki nowej wersji rozwiązania Deep Security firma umocniła swoją pozycję na rynku platform zabezpieczeń serwerów w środowiskach fizycznych, wirtualnych i w chmurze.

 

Dzięki bezagentowemu modułowi  monitorowania integralności danych zaprojektowanemu pod kątem wirtualizacji i przeznaczonemu do środowisk VMware vSphere® 5, Deep Security 8 ułatwia monitoring integralności plików w centrach przetwarzania danych oraz umożliwia firmom skuteczne zabezpieczenie danych i dostosowanie się do przepisów bez dodatkowych kosztów i obciążania systemu.

 

Deep Security 8

Rozwiązanie Deep Security firmy Trend Micro już zdobyło pozycję wiodącego zabezpieczenia serwerów i środowisk zwirtualizowanych. Platforma zabezpieczeń serwerów jest zintegrowanym rozwiązaniem, które obejmuje zabezpieczenie przed złośliwym oprogramowaniem, zaporę firewall, systemy wykrywania włamań i zapobiegania im (IDS/IPS), ochronę aplikacji internetowych, monitorowanie integralności danych i inspekcję dziennika. Obecnie Trend Micro rozszerzył ją i unowocześnił, wprowadzając w rozwiązaniu Deep Security 8 następujące funkcje:

Dla serwerów fizycznych:

-       Automatyczne tworzenie listy bezpiecznych zdarzeń (white-listing) w środowisku przetwarzania w chmurze i konfigurowanie zdarzeń zaufanych ułatwia monitorowanie integralności i umożliwia udostępnienie tej technologii znacznie szerszej grupie klientów.

-       Agentowe zabezpieczenie przed złośliwym oprogramowaniem umożliwia firmom rozszerzenie zabezpieczeń Deep Security na serwery fizyczne z systemami operacyjnymi Windows i Linux.

Dla serwerów wirtualnych:

-       Funkcja Agentless File Integrity Monitoring, za pośrednictwem tego samego oprogramowania Deep Security Virtual Appliance, które zapewnia już bezagentowe zabezpieczenie przed złośliwym oprogramowaniem oraz bezagentowy system zapobiegania włamaniom w środowisku zwirtualizowanym, eliminuje zakłócenia

 

 

związane ze skanowaniem integralności oraz znacznie upraszcza obsługę i funkcjonowanie rozwiązania

-       Elastyczna architektura wdrożeniowa umożliwia konfigurowanie wybranych maszyn wirtualnych za pomocą opcjonalnych agentów, które są skoordynowane
z urządzeniami wirtualnymi w celu zapewnienia lepszej ochrony

-       Rozwiązanie monitorujące integralność hiperwizora za pomocą technologii Intel TPM/TXT jest jednym z pierwszych na rynku rozwiązań do monitorowania ewentualnych uszkodzeń hiperwizora

-       Obsługa środowisk VMware vSphere 5 i VMware vShield™ Manager 5 z zabezpieczeniem VMware vShield Endpoint Security API 2 oraz zgodność ze starszymi rozwiązaniami VMware vSphere 4.1 i VMware vShield 1.0

 

Dla wirtualnych komputerów stacjonarnych:

-       Agentowe zabezpieczenie przed szkodliwym oprogramowaniem, które może pracować w trybie lokalnym w infrastrukturach wirtualnych komputerów stacjonarnych (Virtual Desktop Infrastructure — VDI), umożliwia zoptymalizowaną ochronę wirtualnych komputerów, które są wyprowadzane z centrum przetwarzania danych i wprowadzane do niego z powrotem.

-       Funkcja oceny reputacji stron internetowych chroniąca użytkowników przed otwieraniem niebezpiecznych stron.

-       Dla środowisk wirtualnych desktopów, które są chronione przez bezagentowe zabezpieczenie przed szkodliwym oprogramowaniem, Deep Security oferuje teraz opcjonalne narzędzie End-user Notifier, które może powiadamiać użytkowników o szkodliwym oprogramowaniu bez pełnego agenta zabezpieczającego.

Dla serwerów w chmurze:

-       Zob. poniżej: Deep Security 8 i SecureCloud 2.

 

 „Współpraca Trend Micro i VMware ma na celu zapewnienie klientom najlepszych  zabezpieczeń. Efektem tej współpracy są najnowsze rozszerzenia rozwiązań VMware vSphere® i VMware vShield™, dzięki którym Trend Micro może zaoferować szeroki zakres zabezpieczeń do środowisk zwirtualizowanych. Zwiększają one wydajność operacyjną środowisk informatycznych, ułatwiają klientom dostosowanie się do przepisów i norm oraz pomagają im w migracji do środowisk przetwarzania w chmurze” powiedział  Parag Patel, Wiceprezes ds. Globalnych Aliansów Strategicznych, VMware.

           

Ceny i dostępność rozwiązania Deep Security 8 w Polsce

Firmy mogą kupować licencje tylko na te komponenty, których aktualnie potrzebują na konkretnych serwerach. Aby dodać moduł, wystarczy zmienić kod licencyjny. W Polsce ceny rozwiązania Deep Security 8 zaczynają się od 880 EUR na serwer. Przy większych zamówieniach oferowane są rabaty. Rozwiązanie będzie dostępne na rynku na początku grudnia.

(czytaj więcej).

·         Trend Micro zostało uznany za lidera rynku zabezpieczeń do środowisk zwirtualizowanych (czytaj więcej).

·         Jak wynika z raportu firmy Tolly Group, rozwiązanie Trend Micro Deep Security (umożliwiające ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem bez agentów) zapewnia nawet 11-krotnie większą efektywność wykorzystania kluczowych zasobów systemowych niż rozwiązania konkurencyjne. Raport ten wykazał również, że Deep Security może obsłużyć nawet trzykrotnie większą gęstość maszyn wirtualnych. Pełna treść raportu jest dostępna tutaj.

·         W rankingu zabezpieczeń do środowisk zwirtualizowanych Clear Choice Test, opublikowanym w Network World Magazine, rozwiązanie Trend Micro Deep Security okazało się najlepsze spośród pięciu przetestowanych zabezpieczeń. Informacja jest dostępna tutaj.

·         W teście magazyniu Network World Deep Security zwyciężył w rankingu rozwiązań bezpieczeństwa w środowiskach zwirtualizowanych. Informacja dostępna jest tutaj  

·         Zapraszamy na bloga poświęconego bezpieczeństwu w chmurze Cloud Security  


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl