Nowoczesne ocieplenie domu


Nowoczesne ocieplenie domu
2023-11-17
Efektywne zarządzanie energią w budynku nie jest możliwe bez szczelnej warstwy termoizolacji. Dzięki piance natryskowej Soudafoam SPF firmy Soudal zatrzymamy ciepło w domu.

Poliuretanowa pianka natryskowa jest nowoczesnym materiałem stosowanym do ocieplania różnych elementów budynku. Wyjątkowo dokładnie pokrywa praktycznie każdą, także nierówną powierzchnię i bez problemu dociera do wszelkich zakamarków, tworząc pozbawioną mostków termicznych powłokę. Istotnymi zaletami tego rozwiązania jest lekkość warstwy ocieplenia, jej długowieczność oraz możliwość bardzo szybkiego przeprowadzenia prac termoizolacyjnych. Najwyższej jakości pianki natryskowe o znakomitych właściwościach izolacyjnych znajdziemy w portfolio firmy Soudal, które obejmuje: piankę Soudafoam SPF otwartokomórkową, piankę Soudafoam SPF zamkniętokomórkową oraz natryskową piankę termoizolacyjną w sprayu.

Pianka Soudafoam SPF otwartokomórkowa przeznaczona jest do zastosowań wewnętrznych. Za jej pomocą skutecznie ocieplimy np. poddasze, podłogi i ściany (od wewnątrz).  W strukturze tej pianki przeważają komórki otwarte, co oznacza, że charakteryzuje ją całkowita paroprzepuszczalność – w rezultacie skutecznie zapobiega powstawaniu pleśni w pomieszczeniu.  

Za pomocą Soudafoam SPF zamkniętokomórkowej wykonamy szczelną termoizolację zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Pianka ta składa się w 97% z komórek zamkniętych, jest wodoszczelna i nienasiąkliwa. Powszechnie wykorzystuje się ją m.in. do ocieplania dachów, stropów, ścian zewnętrznych, a także do hydroizolacji fundamentów.

Pianka termoizolacyjna w sprayu jest przystosowana do aplikacji standardowym pistoletem do pian (w przeciwieństwie do pianek Soudafoam SPF, które wymagają użycia specjalnego agregatu natryskowego). Doskonale sprawdzi się przy ocieplaniu niewielkich konstrukcji, doszczelnianiu stolarki otworowej, ścian i sufitów, a także przy wygłuszanie przepustów i przejść rurowych. Dostępna jest również wersja tej pianki z wbudowanym aplikatorem Genius Gun, który umożliwia dozowanie preparatu jedną ręką i – w konsekwencji – pozwala użytkownikowi lepiej zadbać o swoje bezpieczeństwo np. podczas prac prowadzonych na wysokości.

Więcej informacji na temat pianek natryskowych Soudal można znaleźć na stronie www.soudal.pl i www.domszczelny.pl  


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BestBrands

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl