Nowoczesny tynk japoński - opis i zastosowanie


2011-06-07
Zobacz czym jest tynk japoński, w jaki sposób można zamienić swoją ścianę w coś naprawdę imponującego.
Tynk japoński zwykle nazywany jest tapetą natryskową. Jest materiałem, który nadaje ścianie oryginalną strukturę. 

Specyficzny dla tynku japońskiego jest jego skład – zawiera tylko naturalne komponenty – bawełnę, jedwab, włókna mineralne lub celulozowe,  elementy błyszczyków, minerałów, miki,  brokat . Jest to materiał w pełni ekologiczny.

Tynki japońskie sprzedawane są najczęściej w postaci suchych mieszanek razem z klejem, do których trzeba dodać pigment koloryzujący i wodę. Mogą być nałożone na każdą nawierzchnię.

Tynk japoński może być nakładany za pomocą pacy lub specjalnego pistoletu. Temperatura otoczenia powinna wynosić powyżej 5°C. Im warstwa, którą nałożymy będzie cieńsza, tym lepiej (najwyżej 2 cm). Ponadto można go pomalować bezbarwnym lakierem, chroniącym go przed wilgocią. Jeśli jednak kładziemy go w suchym pomieszczeniu, nie trzeba go lakierować – będzie wówczas pozwalał na oddychanie ścian.
Utrzymanie tego rodzaju tynków jest niezwykle proste. Tynki lakierowane powinno się czyścić wilgotną szmatką. Z tynków nielakierowanych brud można usunąć za pomocą odkurzacza z miękką szczotką. Co więcej, tynk ten można po prostu zdjąć ze ściany (bez problemu można to zrobić po namoczeniu go), uprać, a następnie po prostu nałożyć ponownie.

Cena tynku japońskiego w zależności od producenta oscyluje wokół 150 zł. za 1kg, nie jest to wielki wydatek, a efekt jest rewelacyjny.  

Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

budtrade

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl