NOWOŚĆ od Grupy Pruszyński – kwadratowe orynnowanie z klasą


NOWOŚĆ od Grupy Pruszyński – kwadratowe orynnowanie z klasą
2023-12-31
Minimalizm wziął szturmem polski rynek budowlany i nie zapowiada się na to, że odpuści. Nowoczesne projekty, nowe konstrukcje i bryły używane przez architektów są oszczędne i geometryczne. To trend nie tylko rozpowszechniany przez profesjonalistów, ale również przez media społecznościowe.

Wszystko jest eleganckie i skromne. Stąd też wziął się pomysł na nowy model orynnowania. Rynny kwadratowe NIAGARA to nie kolejny wymysł projektantów starających się nadążać za trendem, a przemyślana odpowiedź na zapotrzebowania nowoczesnego rynku budowlanego.

Z tego artykułu dowiesz się:

- jakie zalety posiada model rynny kwadratowej NIAGARA;

- jak dbać o swój system orynnowania;

Czym przekonuje do siebie NIAGARA

System rynnowy NIAGARA KWADRATOWA został stworzony z myślą o budynkach utrzymanych w stylu minimalistycznym, ale będzie pasował do każdej elewacji i stylu. Jego główną zaletą jest nowoczesny sposób myślenia o odprowadzaniu wody opadowej i roztopowej. Rynny NIAGARA są wyjątkowo głębokie i są w stanie odprowadzić więcej wody przy naprawdę dużych ulewach. Dodatkowo możliwości montażowe są niemal nieograniczone. NIAGARA firmy Blachy Pruszyński wspiera wszystkie cztery rodzaje montażu – okapowy, bezokapowy, gzymsowy i ukryty. Daje nam to możliwość ustylizowania rynny jako odkrytej części dachu, albo niewidocznej – drugie rozwiązanie wymaga dodatkowych zabezpieczeń orynnowania. Takim elementem, który może dopełnić funkcjonalność i wygląd modelu NIAGARA jest maskownica. To dobre rozwiązanie na każdy projekt i zapewni nam schludny wygląd zarówno odkrytej rynny gzymsowej jak i opcji z podbitką.

Sam montaż orynnowania jest dość nietypowy, ale tym samym ułatwiony. Nie musimy już dopasowywać długich odcinków rynien do złączonego już systemu. Wystarczy położyć elementy na hakach i scalić wszystko złączkami. Ponadto oferta rynien NIAGARA daje szeroki wybór haków montujących. Zawdzięcza to dodatkowej spince, która ułatwia również połączenie orynnowania z maskownicą. Jednak nawet do tych mniej skomplikowanych montaży powinniśmy zatrudnić fachowca, który wie jak najlepiej wszystko skręcić i wyrównać.

Nie zapomnijmy o zabezpieczeniu

Rynny muszą być odpowiednio zadbane, by spełniały swoje obowiązki. Przed każdym sezonem powinniśmy przeprowadzić generalne czyszczenie. Opróżnić je z wszelkiego rodzaju drzewnych kawałków, liści, igieł i innych elementów, które mogły się w nich nagromadzić. Należy też pamiętać o przeczyszczeniu rur spustowych, by woda nie przelewała się na elewację. Dobrym pomysłem byłoby przemycie orynnowania wodą z dodatkiem specjalnego detergentu do powierzchni powlekanych. Należy również wstrzymać się od czyszczenia, czy płukania rynien myjkami ciśnieniowymi, które mogą uszkodzić zarówno konstrukcje jak i powłoki ochronne.

Na koniec załączymy jeszcze podsumowanie detali technicznych systemu NIAGARA:

·       kwadratowy system orynnowania;

·       wykonany z najlepszej jakości stali;

·       zabezpieczony powłoka poliuretanową z obu stron;

·       powlekany lakierem o grubości 50µm;

·       odporny na odbarwienia i korozję;

·       dostępność kolorów to czerń (RAL 9005) i antracyt (RAL 7016).

 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

IMPULSE

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl