OKAM wybrał Grupę TK do realizacji IV etapu inwestycji INSPIRE


2023-12-15
Umowa o roboty budowlane w systemie generalnego wykonawstwa zawarta pomiędzy OKAM a Grupą TK obejmuje realizację 3 budynków mieszkalnych osiedla w Katowicach. Jest to pierwsza inwestycja realizowana wspólnie przez obie firmy i dotyczy IV etapu kompleksu mieszkaniowego INSPIRE. Prace budowlane wystartują w I kw. 2024 roku, oddanie do użytkowania zaplanowano na I kw. 2026 roku.

Ostatni etap inwestycji INSPIRE obejmuje 3 budynki: E, F i G o 9 kondygnacjach nadziemnych wraz z parterem oraz 2 kondygnacjami podziemnymi. Powstanie tu pula 188 mieszkań wraz z ogródkami, balkonami i komórkami lokatorskimi. Budynek E przewiduje 85, F - 55, zaś G - 48 - mieszkań. Lokale będą miały zróżnicowaną powierzchnię: od małych, typu studio o wielkości ok. 28 mkw. po apartamenty o powierzchni 142 mkw.

Poszerzamy grono partnerów, powierzając Grupie TK realizację kolejnego etapu inwestycji INSPIRE. To nasza topowa inwestycja w Katowicach, jesteśmy na ostatniej prostej do jej finalizacji. Wierzymy, że współpraca z rzetelną firmą, za którą stoi wieloletnie doświadczenie w zakresie budownictwa i realizacji inwestycji, przyczyni się do osiągnięcia zakładanych przez OKAM celów jakościowo-terminowych. Wysoki standard, lokalizacja w ścisłym centrum stolicy Śląska z dostępem do terenów zielonych oraz szereg udogodnień w wieloetapowym osiedlu INSPIRE już dziś gwarantują dobrą jakość życia kilkuset mieszkańcom, którzy postanowili związać się z tym miejscem - zaznacza Marcin Michalec, CEO OKAM Capital.

OKAM zrealizował dotąd trzy etapy kompleksu INSPIRE. W etapie I (budynek A i B) powstało łącznie 110 mieszkań. Kolejnych 60 lokali zostało zrealizowanych w etapie II (budynek C), zaś II etap - budynek D to 68 mieszkań.

Współpraca z firmą OKAM to kolejny ważny krok na ścieżce rozwoju naszej firmy. Nasza strategia biznesowa wyraża się w stałym dążeniu do tego, aby dostarczać najwyższej jakości usług budowlanych i wiedzy technicznej. Fakt, że Spółka OKAM powierzyła nam realizację tak ważnej dla niej inwestycji, uznajemy za potwierdzenie naszego profesjonalizmu i naszej niezawodności jako godnego zaufania partnera biznesowego - mówi Maciej Kiełbicki, Prezes Grupy TK.

Nowa Polityka Jakości OKAM przewiduje szereg rozwiązań pro środowiskowych i udogodnień wpływających na komfort życia. Osiedle INSPIRE zostanie wyposażone w panele fotowoltaiczne oraz system odzysku deszczówki. Mieszkańcy osiedla mają do dyspozycji w pełni wyposażoną Strefę mieszkańca z aneksem kuchennym, bilardem, kącikiem zabaw dla dzieci. Deweloper zrealizował siłownię, wyposażoną w profesjonalny sprzęt Grupy PROUD. Na terenie INSPIRE działa bezpłatna wypożyczalnia rowerów. Mieszkańcy mają do dyspozycji również pojazd elektryczny Renault Twizy.

Projekt INSPIRE inspiruje do życia w pełni. Oferuje idealną lokalizację z szybkim, ok. 5-minutowym dojazdem samochodem do centrum Katowic, przy jednoczesnej bliskości terenów zielonych Doliny Trzech Stawów. W bezpośrednim sąsiedztwie osiedla znajdują się naturalne zbiorniki wodne, ścieżki biegowe, spacerowe, rowerowe.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Sylwia Majcher

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl