Opera na Androida najchętniej pobieraną przeglądarką mobilną w Polsce


Opera na Androida najchętniej pobieraną przeglądarką mobilną w Polsce
2023-12-13
Opera na Androida ugruntowała swoją pozycję, stając się najchętniej pobieraną przeglądarką w sklepie Google Play w Polsce.
Według data.ai, od połowy sierpnia 2023 r. Opera na Androida wyprzedziła Google Chrome i innych konkurentów pod względem liczby codziennych pobrań. Wraz z końcem listopada Opera znajdowała się na liście 15 najczęściej pobieranych aplikacji w Polsce. 

Jesteśmy podekscytowani faktem, że Opera na Androida odnotowuje tak dynamiczny rozwój się w Polsce. Jest to platforma, którą stale unowocześniamy, chcąc zapewnić naszym użytkownikom jak najlepsze doświadczenia, dlatego wspaniale jest widzieć tak pozytywne przyjęcie jej przez polskich użytkowników. Cieszy nas to szczególnie, że tak dobrze radzimy sobie w kraju, gdzie mamy bardzo silną obecność oraz tak wielu ambitnych i oddanych Operze pracowników. – mówi Jørgen Arnesen, EVP Mobile w Opera.

Choć główna siedziba firmy znajduje się w Oslo, największe biuro Opery w Europie znajduje się we Wrocławiu – co ciekawe, vis-a-vis słynnej wrocławskiej opery. To nie jedyna polska lokalizacja firmy – mniejszy oddział mieści się w Warszawie. Co ciekawe, większość programistów Opery mieszka i pracuje w Polsce, co sprawia, że rozwój przeglądarki na Androida, w kraju gdzie cieszy się ona wyjątkowo dużą popularnością jest dla nich jeszcze bardziej satysfakcjonujący. 

Flagowa przeglądarka Opery na Androida stała się w ostatnich miesiącach się jeszcze bardziej potężna, wielofunkcyjna i bezpieczniejsza, także dzięki Arii – sztucznej inteligencji. Dzięki współpracy z OpenAi, Aria zapewnia bezpłatny dostęp do usługi GPT. Rozwiązanie jest oparte na autorskim silniku Opery (Composer), który gwarantuje dostęp do najbardziej aktualnych wyników z sieci. Aria jest wbudowana w przeglądarkę, a jej wprowadzenie to początek nowego, przyszłościowego doświadczenia przeglądania Internetu. 

Infrastruktura AI Opery jest łatwo skalowalna. Composer pozwala Arii współpracować z wieloma modelami sztucznej inteligencji. W przyszłości ta funkcjonalność zostanie rozszerzona o integrację z szeregiem dodatkowych zastosowań, takich jak np. usługi wyszukiwania obsługiwane przez kluczowych partnerów Opery. Wszystkie te innowacje będą dostępne dzięki ujednoliconemu i spójnemu interfejsowi.

Platforma dla urządzeń mobilnych oferuje także szereg przyjaznych i kompleksowych funkcji, takich jak wbudowane usługi: bezpłatny VPN, serwis VPN Pro w wersji premium oraz wbudowaną blokadę reklam – co czyni ją idealną dla tych, którzy stawiają na płynne, szybkie i bezpieczne korzystanie z sieci.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Parol PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl