Opera walczy z zimową chandrą użytkowników


Opera walczy z zimową chandrą użytkowników
2023-12-13
Poprzez ulepszony tryb Lucid Mode oraz tapety imitujące słońce!
Badania wykazały, że słaba jakość internetowych materiałów wideo powoduje negatywne reakcje emocjonalne, które są jeszcze bardziej nieprzyjemne w tym  trudnym ciemnym czasie. Żeby chociaż ten aspekt życia nie przyprawiał nam trosk, Opera właśnie ulepszyła funkcję Lucid Mode, która zapewnia filmom lepszą niż kiedykolwiek jasność, ostrość i kontrast. Zaktualizowano nie tylko podstawową technologię, co przełożyło się na lepszą wydajność przeglądarki i żywotność baterii, ale także oddano użytkownikom pełną kontrolę nad stopniem ulepszenia wideo.

 – Ponieważ wielu osobom, które borykają się z SAD już i tak jest smutno w te ciemne dni, , nie chcemy, aby dodatkowo borykały się z oglądaniem filmów wideo w złej rozdzielczości. – mówi Joanna Czajka, Product Director w Operze. 

Sezonowe zaburzenie afektywne (SAD), zostało po raz pierwszy zdiagnozowane przez światowej sławy psychiatrę dr. Normana E. Rosenthala w 1984 r. Schorzenie, nazywane także depresją zimową dotyka dziesiątki milionów ludzi na całym świecie, szczególnie narażone są osoby dorosłe, u których w mniejszym lub większym stopniu ryzyko zachorowania wynosi 20 proc. Do najczęstszych objawów SAD należą trudności z koncentracją, brak energii oraz ogólne przygnębienie. 

 – Kiedyś zażartowano, że wszyscy narzekają na pogodę, ale nikt nic z tym nie robi. Od teraz już robi! Ogólna zasada walki z SAD jest prosta: potrzebne jest więcej światła! Każdy z nas może coś zrobić, wychodząc na zewnątrz, spacerując, czy nawet jadąc na narty w Alpy, o ile ma takie możliwości. W przeciwnym razie pozostają inne metody, jak chociażby zaopatrzenie się w dobrej jakości lampę antydepresyjna. – radzi dr Norman E. Rosenthal, autor bestsellerowej książki pt. Defeating SAD (Seasonal Affective Disorder): A Guide to Health and Happiness Through All Seasons. 

Oprócz wprowadzenia ulepszonego trybu Lucid, Opera stworzyła także specjalne, świetliste tapety o nazwie Sunrise, zaprojektowane tak, aby imitować wschód słońca. Choć nie zastąpi ona specjalnej lampy antydepresyjnej, z punktu widzenia oprogramowania to najlepsze, co programiści Opery mogli (na ten moment!) zrobić.

Opera nagrała także specjalny podcast szczegółowo omawiający temat SAD z udziałem dr. Normana E. Rosenthala, w którym można odnaleźć wiele praktycznych wskazówek, jak poradzić sobie z zimowym smutkiem. Dodatkowo Opera udostępniła specjalny quiz stworzony przez dr. Normana E. Rosenthala, dzięki czemu każdy może sprawdzić, czy cierpi na sezonowe zaburzenie afektywne.  Twórcy zastrzegają jednak: jeśli czujemy się znużeni lub przygnębieni skonsultujmy się z lekarzem lub psychologiem!

Ikona Lucid Mode z trzema gwiazdkami pojawia się w górnej części materiału wideo, gdy tylko użytkownik wejdzie na stronę internetową zawierającą taką treść. Stopień poprawy jakości można natomiast dostosować w Ustawieniach przeglądarki. Po skonfigurowaniu jakości zgodnie ze swoimi preferencjami użytkownicy mogą zobaczyć wprowadzane ulepszenia w czasie rzeczywistym, wystarczy jedynie przesunąć kursor po obrazie lub filmie wideo.

Aby uzyskać dostęp do nowego zestawu tapet, które imitują wschód słońca, użytkownicy muszą przejść do opcji Łatwa konfiguracja i kliknąć pobierz więcej tapet, a następnie poszukać tapet „Sunrise” i „Sunrise in Motion”.

Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Parol PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl