„Paczka z uśmiechem” od Żabki na mikołajki dla pacjentów poznańskich szpitali dziecięcych


„Paczka z uśmiechem” od Żabki na mikołajki dla pacjentów poznańskich szpitali dziecięcych
2023-12-07
Uśmiech dziecka? Bezcenny! Aby wywołać go na twarzach małych pacjentów dwóch poznańskich szpitali, Żabka we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji IPA, obdarowała ich prezentami z okazji mikołajek. Pracownicy firmy i policjanci wspólnie przygotowali 600 paczek.

W role Mikołaja i jego elfów wcielili się funkcjonariusze Referatu Interwencyjnego Wydziału Sztab Policji KMP w Poznaniu i 6 grudnia odwiedzili pacjentów Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka przy ul. Wrzoska oraz Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego przy ul. Szpitalnej w Poznaniu.

 

To już trzecia edycja wspólnej akcji mikołajkowej. Inicjatywa skierowana do małych pacjentów poznańskich szpitali, sprawia radość nie tylko dzieciakom, ale także przynosi dużo uśmiechu ich rodzicom oraz personelowi medycznemu.

- Dbamy o dobrostan najmłodszych, którzy w czasie mikołajek przebywają w szpitalach i nie zawsze mają możliwość otrzymania prezentu. Dlatego po raz kolejny w tym roku kilkudziesięciu wolontariuszy z Żabki wspólnie z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji IPA oraz funkcjonariuszami Referatu Interwencyjnego Wydziału Sztab Policji KMP w Poznaniu zorganizowało akcję, w ramach której aż 600 paczek trafiło dla dzieci z poznańskich szpitali. Takie gesty pomagają dzieciom zapomnieć na chwilę o kłopotach, a dla nas jest to olbrzymia radość, by móc w ten sposób pomagać - mówi Katarzyna Przewęzikowska, Menedżerka ds. Relacji Zewnętrznych i CSR w Żabka Polska.

Mikołajkowa akcja rozpoczęła się o 9:00. Policjanci z Referatu Interwencyjnego w Poznaniu odwiedzili najpierw najmłodszych pacjentów Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera poznańskiego Uniwersytetu Medycznego, następnie zawitali do dzieci hospitalizowanych w Wielkopolskim Centrum Zdrowia Dziecka. Przyjazd policyjnego zaprzęgu Św. Mikołaja i jego Elfów rozpoczął się pokazem nieoznakowanych radiowozów. Następnie policjant przebrany za Mikołaja, w asyście umundurowanych funkcjonariuszy, udał się na oddziały, aby obdarować dzieci przygotowanymi specjalnie z tej okazji upominkami.

- Szczęście i radość na twarzach dzieci to największa satysfakcja z podejmowanych inicjatyw, w tym i tych z okazji Mikołajek. Członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policjantów po raz kolejny we współpracy z Żabką czynnie włączyli się do akcji - dodaje Hanna Wachowiak, członkini IPA Poznań.

- Ten dzień również dla nas samych jest wyjątkowy. Odkładamy wtedy swoje codzienne obowiązki na bok, a policjanci z Grupy Realizacyjnej nie gonią za przestępcami tylko poprzez swoje działanie wywołujemy uśmiech na twarzach dzieci z poznańskich szpitali. Robimy to niezmiennie od kilku lat, a w takiej formie działamy od trzech. To już dla nas niemal tradycja. Wiemy, że maluchy czekają na nasz przyjazd, prezenty i zdjęcia z Mikołajem. Nie mogliśmy ich zawieźć i w tym roku. Choć wiemy, że nie wszystkie dzieci będą mogły wrócić do domów na Święta, zostawialiśmy u nich mnóstwo dobrej energii i życzeń szybkiego powrotu do zdrowia, wierząc, że ich marzenia się spełnią. Cieszymy się, że możemy sprawić im radość - podkreśla podkom. Marta Mróz Oficer Prasowy KMP Poznań.

Paczki mikołajkowe przygotowane zostały w ramach wolontariatu pracowniczego. Przez trzy dni, w Centrali Grupy Żabka, zarówno pracownicy firmy, jak i policjanci pakowali 600 upominków dla podopiecznych poznańskich szpitali. W lobby biurowca stworzono prawdziwą „Wioskę św. Mikołaja".


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agnieszka Krupska

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl