PepsiCo wybiera adres przy placu Konesera


PepsiCo wybiera adres przy placu Konesera
2021-10-06
Jeden z globalnych liderów branży spożywczej, PepsiCo, przenosi swoje biuro do inwestycji zrealizowanej przez Liebrecht & wooD w samym sercu Pragi-Północ.

PepsiCo Polska przenosi swoją siedzibę z warszawskiej Pragi-Południe na Pragę-Północ. Spółka wynajęła dwie kondygnacje o łącznej powierzchni 3 550 m2 w inwestycji Monopol przy placu Konesera. Proces przeprowadzki powinien zakończyć się w drugim kwartale 2022 r.

Pracujemy od lat po prawej stronie Wisły. Wybór Pragi-Północ, jako lokalizacji dla naszej nowej siedziby, był naturalny. To dzielnica z wielkim potencjałem. Zapewnia doskonały transport publiczny, w tym metro, autobusy, tramwaje i kolej. Monopol to obiekt o historycznej, a jednocześnie nowoczesnej architekturze, znajdujący się w doskonałym otoczeniu biznesowym. Dzięki sąsiedztwu Centrum Praskiego Koneser dostępna jest bogata oferta gastronomiczna, usługowa, handlowa, a także kulturalna. Taka przestrzeń sprzyja rozwojowi, komfortowi i kreatywności pracowników, na czym nam szczególnie zależy – podkreśla Agata Shen, Dyrektor HR w PepsiCo Polska.

Inwestycja Liebrecht & wooD składa się z dwóch pięciopiętrowych budynków biurowych, połączonych ze sobą garażem podziemnym. Obiekt o powierzchni 22 000 m2 został oddany do użytku w kwietniu 2021 r. Położony jest na terenie byłej zabytkowej fabryki wódek, bezpośrednio przy Centrum Praskim Koneser. Projekt zrealizowano zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, czego potwierdzeniem jest otrzymanie certyfikatów BREEAM Interim na poziomie Excellent.

Praga ma swój niepowtarzalny, industrialny klimat, który ma swoje odbicie w naszej najnowszej inwestycji. Przepiękna, ceglana fasada budynków obiektu nawiązuje do architektury Centrum Praskiego Koneser i historycznych zabudowań. Unikalny charakter i potencjał tego miejsca doceniają międzynarodowe firmy, które poszukują nietuzinkowych lokalizacji – zaznacza Magdalena Bartkiewicz-Podoba, COO Liebrecht & wooD Poland.

Wśród nich znajdują się m.in.: Grupa WPP, Spaces i Raiffeisen Bank International AG. Za najem powierzchni dla PepsiCo Polska odpowiedzialni byli doradcy z Colliers.

Firma PepsiCo w trakcie realizacji transakcji wykazała się ogromnym wyczuciem rynku i gotowością dostosowania się do zmieniającego się świata w kontekście środowiska pracy. Decyzja o relokacji głównego biura firmy połączona ze sprzedażą nieruchomości przy ul. Zamoyskiego w Warszawie idealnie wpisała się w dynamikę rynku zarówno pod względem najmu powierzchni biurowych, jak i boomu na rynku gruntów inwestycyjnych. Jestem przekonany, że wybór biurowca przy Placu Konesera oraz wprowadzenie elastycznego modelu pracy w ramach programu „Work that Works” zaowocują samymi korzyściami, a nowe biuro PepsiCo będzie miejscem, za którym się tęskni, gdy nas w nim nie ma – mówi Michał Proński, Associate Director w Dziale Powierzchni Biurowych w Colliers.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

p.artymowski@cecpolska.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl