Płytki wielkoformatowe – arcydzieło w projektowaniu wnętrz


Płytki wielkoformatowe – arcydzieło w projektowaniu wnętrz
2023-11-21
W dzisiejszych czasach projektowanie wnętrz staje się prawdziwą sztuką, a jednym z kluczowych elementów, który może nadać pomieszczeniu nowoczesny i elegancki wygląd, są płytki wielkoformatowe.

To innowacyjne rozwiązanie zdobywa coraz większą popularność w świecie designu, umożliwiając aranżację przestrzeni w sposób niezwykle kreatywny i efektowny.

Płytki wielkoformatowe to płytki o dużych rozmiarach, często przekraczające standardowe wymiary. Mogą mieć formę kwadratu lub prostokąta i występować w różnych grubościach. Najpopularniejszym materiałem, z którego wykonuje się płytki podłogowe i ścienne, jest gres, który występuje w coraz większych rozmiarach. Częstym wyborem są także spieki kwarcowe, których długość może wynosić nawet trzy metry. Jednym z kluczowych atutów płytek wielkoformatowych jest fakt, że pozwalają one na zminimalizowanie ilości spoin, co sprawia, że powierzchnia wydaje się bardziej jednolita, estetyczna i wizualnie większa.

Płytki wielkoformatowe znalazły szerokie zastosowanie w projektowaniu wnętrz, zarówno w domach, jak i przestrzeniach komercyjnych. Mogą być używane na podłogach, ścianach, a nawet na meblach czy innych powierzchniach. Odpowiednio dobrany wzór i kolorystyka płytek mogą całkowicie odmienić charakter pomieszczenia, nadając mu nowoczesny, minimalistyczny, industrialny lub klasyczny wygląd.

Jednym z głównym atutów płytek wielkoformatowych jest wizualna spójność, która powstaje dzięki mniejszej liczbie spoin, tworząc tym samym elegancki i nowoczesne pomieszczenie. Duże formaty płytek doskonale sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach, ponieważ optycznie powiększają przestrzeń. Mniejsza liczba fug oznacza mniejszą ilość miejsc, w których mogą zbierać się zabrudzenia. Właśnie dlatego płytki wielkoformatowe są zdecydowanie łatwiejsze w utrzymaniu czystości.

Sztuka układania płytek wielkoformatowych

Układanie płytek wielkoformatowych wymaga precyzji, doświadczenia i kreatywności. Decydując się na ich zastosowanie należy pamiętać o kilku ważnych aspektach. Duże formaty płytek wymagają dokładnych cięć, aby dopasować się do kształtu pomieszczenia. Właśnie dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnego glazurnika, który posiada odpowiednie narzędzia i doświadczenie. Aby zapewnić trwałość należy stosować odpowiednie kleje i fugi, które dostosowane są do płytek wielkoformatowych.

Jeszcze przed układaniem płytek należy podjąć decyzję, czy powinny one być ułożone prostopadle czy też równolegle do kierunku padania światła. Ma to ogromne znaczenie na odbiór przestrzeni i podkreślenie danych wzorów na płytce.

Układanie płytek wielkoformatowych to swego rodzaju sztuka, która pozwala na stworzenie unikalnych i efektownych wnętrz. Dzięki zaletom tego rozwiązania, takim jak wizualna spójność czy optyczne powiększenie przestrzeni, płytki wielkoformatowe stanowią doskonały wybór dla tych, którzy pragną podkreślić nowoczesny charakter swojego domu. Majstersztyk w designie wnętrz można osiągnąć poprzez kreatywne połączenie różnych wzorów, precyzyjne układanie i staranne dopasowanie do ogólnej koncepcji aranżacyjnej.

Gdzie kupić płytki wielkoformatowe?

Decydując się na zakup płytek wielkoformatowych należy pamiętać, że ich wytworzenie wcale nie jest łatwe. Właśnie dlatego warto postawić na znanych i cenionych producentów, którzy zagwarantują odpowiednią jakość wykonania, która ma nas cieszyć przez długie lata. Tego typu płytki można kupić w największych salonach wyposażenia wnętrz, lecz należy ubezpieczyć się w cierpliwość – niestety, na dostawę takich płytek często należy czekać kilka, a nawet kilkanaście tygodni. Warto zatem rozglądać się za akcjami promocyjnymi, jak np. w salonach sprzedaży KLINK International, gdzie w ramach specjalnej akcji firma gwarantuje dostawę płytek światowej sławy producentów z Hiszpanii, Włoch czy Niemiec w zaledwie pięć dni.

Więcej na: www.klink.pl


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Arni

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl