Podłoga do zadań SPeCjalnych! Panele SPC


Podłoga do zadań SPeCjalnych! Panele SPC
2023-05-24
Nieprawdopodobnie trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale także na wilgoć czy promieniowanie UV. A przy tym dostępne w bardzo różnorodnych wzorach drewna oraz kamienia! Panele SPC z oferty DLH stawią czoła nawet największym wyzwaniom – i użytkowym, i wizualnym.

Panele SPC, dostępne w DLH, to rodzaj podłogi LVT… Zacznijmy może od rozwinięcia tych skrótów, bo to wiele wyjaśni. LVT oznacza „Luxury Vinyl Tiles”, czyli luksusowe płytki winylowe. Mowa o najwyższym standardzie, wynikającym z zastosowania znakomitej jakości materiału. SPC to z kolei skrót od „Solid Polimer Core”, wskazuje więc na wyjątkowo twardy rdzeń polimerowy, któremu warto się bliżej przyjrzeć.

 Warstwa po warstwie – budowa podłóg SPC

Aby dobrze poznać zalety użytkowe i wizualne innowacyjnych paneli, warto mieć świadomość, w jaki sposób powstają. Spodnia strona to warstwa nośna. W przypadku podłóg SPC kluczowy jest tu rdzeń powstający z kompozytu skały wapiennej, zapewniający płytkom m.in. wyjątkową sztywność oraz wodoodporność. Na nim znajduje się film z nadrukowanym wzorem drewna czy kamienia. Warstwa wierzchnia (użytkowa) wzbogaca deseń o odpowiednią do niego głęboko wytłoczoną strukturę. Czy to wszystko? Nie! Na samej górze znajduje się filtr UV, zapewniający podłodze ochronę przed blaknięciem czy odbarwieniem pod wpływem promieni słonecznych.

 Bez problemu przez lata

Zaawansowana budowa podłóg SPC przekłada się na nadzwyczajną trwałość. Ich struktura jest głęboko tłoczona, dzięki czemu przez długie lata posadzka daje tak samo silne odczucie kontaktu z naturalnym materiałem. Filtr UV pozwala z kolei sięgać nawet po ciemne kolory – np. odcienie drewna egzotycznego albo głębokie szarości – bez obaw o różnice w odcieniu spowodowane silną ekspozycją na słońce (jest to częsty problem w przypadku delikatniejszych posadzek). Zastosowanie trwałego rdzenia kompozytowego wyklucza puchnięcie płytek pod wpływem wilgoci czy podnoszenie się krawędzi – znane np. z paneli laminowanych.

 Mocna baza funkcjonalna

Wszystkie te zalety podłóg SPC sprawiają, że eksperci polecają je również do najbardziej intensywnie eksploatowanych pomieszczeń domowych, takich jak przedpokój, kuchnia, a nawet łazienka.  Dodajmy też, że posadzka ta nadaje się do pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym. Specjaliści rekomendują ją ponadto do obiektów publicznych. Dla przykładu, w przedszkolach i szkołach duże znaczenie ma trwałość oraz odczucie ciepła w dotyku. W restauracjach i kawiarniach procentuje łatwość czyszczenia. W szkołach tańca, salach fitness czy siłowniach docenia się to, że winyl tłumi hałas. Warto tylko wspomnieć, że płytki SPC dostępne są nie tylko w różnych rozmiarach, ale też z warstwą użytkową w dwóch grubościach: 0,30 i 0,55 mm. Obydwa warianty charakteryzują się doskonałymi parametrami, jednak zwłaszcza w przypadku pomieszczeń, po których użytkownicy poruszają się w twardym obuwiu, warto postawić na wariant grubszy.

 Na co masz ochotę

Zarówno we wnętrzach prywatnych, jak i w obiektach użytku publicznego podłogi SPC umożliwiają połączenie najwyższych walorów użytkowych z realistycznymi wrażeniami wizualnymi, jakie oferuje drewno lub kamień. Z bogatego katalogu firmy DLH bez trudu dobierzesz model odpowiedni do istniejącego lub projektowanego wystroju w stylu nowoczesnym lub klasycznym, skandynawskim albo loftowym, eleganckim bądź rustykalnym. Do wyboru są modele mniej lub bardziej wzorzyste i niemalże gładkie, od jasnych po bardzo ciemne. Przeważają tu inspiracje naturalnym drewnem, jednak od niedawna w naszym portfolio znajdują się też modele naśladujące granit czy trawertyn, a ponadto beton. Cieszą się rosnącą popularnością!

Gotowe na już – również bez kucia!

Co ważne, wymarzony efekt można uzyskać wyjątkowo szybko. Panele SPC z naszej oferty są przeznaczone do montażu bezklejowego (to tzw. podłoga pływająca). Zamek Soft Loc G2 sprawia, że ułożenie płytek jest proste, nie trzeba nawet do tego fachowca – idealny efekt uzyska także majsterkowicz. I co ważne, nie będzie to wiele kosztować. A dodatkowo, z uwagi na niewielką grubość paneli (nawet zaledwie 4,5 mm!), panele te w wielu przypadkach można układać bez skuwania starej posadzki. Jeszcze więcej o podłogach SPC można przeczytać na www.dlh.pl.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ola@hshpr.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl